
Lau mist financiële onderbouwing bij zorgplannen regering
| suriname herald | Door: Redactie
NPS-parlementariër en arts Jeffrey Lau is voorzichtig positief over de plannen voor de gezondheidszorg die president Jennifer Simons in haar jaarrede voor 2027 heeft gepresenteerd. Hij mist echter een duidelijk financieel totaalplaatje en concrete meetpunten waarmee kan worden vastgesteld of de zorg daadwerkelijk verbetert.
Lau noemt het positief dat de regering de zorginfrastructuur wil versterken. President Simons kondigde onder meer een investering van SRD 750 miljoen aan voor het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Daarmee moeten onder andere de intensivecareafdelingen, neonatale intensive care, operatiekamers en andere zorgvoorzieningen worden verbeterd.
Ook de introductie van een “one-stop-shop” voor diabeteszorg en het versterken van de geneesmiddelenvoorziening ziet Lau als belangrijke onderdelen van de plannen. Toch blijft volgens hem een belangrijke vraag onbeantwoord: hoeveel geld wil de regering in totaal voor de gezondheidszorg uittrekken? “Er is dus nog geen bedrag gekoppeld aan de gezondheidszorg”, zegt Lau in een interview met Radio ABC.
Hij wijst erop
Lau mist daarnaast concrete prestatie-indicatoren waarmee kan worden gemeten of de voorgenomen investeringen daadwerkelijk tot betere zorg leiden. Ook over de financiële duurzaamheid van het Staatsziekenfonds (SZF) heeft hij vragen. Volgens hem wordt veel geld in het fonds geïnvesteerd, maar is onvoldoende duidelijk hoe duurzaam het systeem wordt beheerd.
Naast behandeling moet volgens Lau veel meer aandacht worden besteed aan preventie. Hij noemt onder meer gezonde voeding en het terugdringen van overmatige suikerconsumptie als belangrijke maatregelen om aandoeningen zoals diabetes te voorkomen.
De parlementariër verwacht dat de regering tijdens de behandeling in De Nationale Assemblée meer duidelijkheid zal moeten geven over
| suriname herald | Door: Redactie




































