• donderdag 12 March 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Jogi fileert koers regering-Simons: “Geen plan, alleen woorden en hoop op 2028”

| snc.com | Door: Redactie

PARAMARIBO – VHP-assembleelid Mahinder Jogi heeft stevige kritiek geuit op het beleid van de regering onder president Jennifer Simons. Volgens hem ontbreekt een concreet beleidsplan, wordt te veel nadruk gelegd op retoriek en personele wisselingen, en lijkt de regering te sterk te leunen op verwachte inkomsten rond 2028.

In het programma TBN Prime Alert stelde Jogi dat de regering-Simons geen duidelijke koers presenteert. “Ze heeft alleen gezegd dat ze niet komt met een 200-dagenplan. Dat is goed. Maar zelf heeft ze geen enkel plan gepresenteerd,” aldus het assembleelid.

“Brood en spelen”

Jogi

uitte ook kritiek op sociale maatregelen zoals een uitkering van 1000 gulden rond oud en nieuw. Dergelijke stappen klinken volgens hem aantrekkelijk, maar zijn niet duurzaam.

Hij sprak van “brood en spelen” en waarschuwde dat incidentele uitkeringen geen structurele oplossing bieden voor armoede of economische versterking. Volgens hem ontbreekt essentiële duidelijkheid over hoe armoedebestrijding concreet vorm krijgt.

Kritiek op leiderschap en beleid

De VHP’er zei verder dat president Simons volgens hem “erg schaars in het parlement” is. Daarnaast noemde hij zorgen over:

  • het weghalen van royalties

  • investeringen in de

    Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) terwijl de vliegoperaties beperkt zijn

  • onzekerheden in de goudsector

  • het uitblijven van structurele ordening binnen die sector

Volgens Jogi ontbreekt een samenhangend beleidskader waarin deze besluiten worden geplaatst.

Vergelijking met regering-Santokhi

Tegenover zijn kritiek op de huidige regering plaatste Jogi de prestaties van de regering-Santokhi (2020–2025). Die zou volgens hem een “vernietigd, verschroeid land” hebben aangetroffen na tien jaar regering-Bouterse.

Hij wees op:

  • schuldherschikkingstrajecten
  • het terugdringen van inflatie van ruim 60 procent naar circa 7 à 8 procent
  • het opbouwen van monetaire reserves van een negatieve positie naar 1,5 à 1,6 miljard
  • uitvoering van het IMF-programma
  • afbouw van subsidies en overleg met sociale partners

Volgens Jogi zijn de fundamenten voor economisch herstel in die periode gelegd, mede door offers van de samenleving.

Begroting en staatsschuld

Jogi merkte op dat de regering-Simons bij aantreden de door de vorige regering ingediende begroting in De Nationale Assemblee heeft behandeld en goedgekeurd. Ook de wijziging van de wet op de staatsschuld werd volgens hem voortgezet.

Hij stelde dat inmiddels 1,6 miljard is herschikt, maar dat onduidelijk blijft hoeveel begrotingsruimte dit concreet oplevert voor de samenleving. “Waar is het plan om die ruimte productief in te zetten?” vroeg hij zich af.

Oppositie kondigt scherp toezicht aan

Jogi gaf aan dat de oppositie de regering kritisch zal blijven volgen en aandringen op koerswijzigingen. Volgens hem moeten de productiesector, werkgevers en werknemers beter worden ondersteund.

“Mensen die hebben besloten om te werken in dit land onder moeilijke omstandigheden, mogen niet in de steek worden gelaten,” aldus het assembleelid.

Vanuit de regering-Simons is vooralsnog geen inhoudelijke reactie gekomen op de uitspraken van Jogi.

| snc.com | Door: Redactie