• zondag 23 March 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Ied-ul-Fitr nu toch formeel op 31 maart

| starnieuws | Door: Redactie

Minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken

Ied-ul-Fitr gaat toch op maandag 31 maart vallen en niet meer op zondag 30 maart zoals minister Delano Landvreugd eerder had meegedeeld. Er was veel verontwaardiging over de eerdere vaststelling van de datum. Op grond hiervan is er weer naar deze kwestie gekeken. Binnen de moslimorganisaties is er niet altijd overeenstemming over de dag van beëindiging van de vastenmaand.

 

Landvreugd zei vanmiddag tijdens een persmoment dat het besluit tot stand komt na advies van diverse islamitische organisaties. Vanuit het ministerie gaat een schrijven uit naar drie grote organisaties voor advies wanneer het feest gevierd wordt.

Twee organisaties hebben aangegeven dat voor hun Ied-ul-Fitr op 30 maart gevierd wordt. Er is wel een voorbehoud gemaakt dat er afgeweken kan worden vanuit het advies door diverse organisaties.

 

Na commotie vanuit de moslimgemeenschap maar ook van anderen die gerekend hadden op een vrije dag. Nadat de minister weer overleg heeft gehad, is besloten de dag vast te stellen op 31 maart. Hij hoopt dat hiermee alle ruis eruit gehaald wordt over hoe dat besluit wordt genomen.

 

Het overgrote deel van de moslim-gemeenschap heeft gevraagd om de dag vast te stellen op 31 maart. Na een brede consultatie en op basis

van de geschiedenis is uiteindelijk de dag van Ied-ul-Fitr bepaald. Er zijn organisaties die toch de vastenmaand op zondag beëindigen. De regering heeft rekening gehouden met alle groepen bij het bepalen van de nieuwe datum.

 

 

 

 

 

 

| starnieuws | Door: Redactie