• maandag 11 August 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Hypocrisie in de etalage: NDP moet eerst in eigen boezem kijken

| snc.com | Door: Hakiem A. Lalmahomed

INGEZONDEN - De recente uitlatingen van NDP-parlementariër Parmessar over de verkoop van overheidsauto’s door de regering Santokhi zijn misplaatst, en getuigen van een groot gebrek aan zelfreflectie. De verontwaardiging klinkt luid en vals. Want iedereen weet: het grootste autoverkoopfestijn vond plaats onder de NDP in juli 2020. 

150 auto’s als cadeautje voor de partijtop

Enkele dagen vóór de machtsoverdracht in 2020 verkocht de NDP-regering meer dan 150 dienstauto’s aan loyalisten. Niet tegen marktwaarde, maar tegen een schamele 10% van een zeer lage overheidstaxatie, én tegen een onrealistische wisselkoers. Een gecoördineerde njan patu en zweef teki. Bovenaan die lijst? De huidige

voorzitter van DNA – met twee vrijwel nieuwe voertuigen. En jawel, ook Parmessar, die nu zo luid roept, staat op die lijst. Zijn naam is ook verbonden aan een VW Amarok die hij uiteindelijk moest teruggeven, omdat hij het zelfs voor zijn eigen partij te bont had gemaakt. Andere prominente NDP’ers zoals Tsang en Starke staan ook vrolijk op de lijst.

Moreel kompas, of selectieve verontwaardiging?

De NDP spreekt nu schande van de verkoop van 20 voertuigen door de regering Santokhi – verkocht voor 25% van een onafhankelijke taxatiewaarde. Waar was deze morele verontwaardiging toen 150 auto’s onder hun eigen bewind werden

versjacherd? Toen ex-minister Riad Nurmohamed deze feiten onthulde, bleef het oorverdovend stil.

Als Parmessar beweert dat de verkoop aan twee NPS’ers ‘het meest discutabel’ is, dan kijkt Suriname met belangstelling uit naar de daden van de NDP. Want de NPS is lid van hun coalitie. Gaat de NDP haar bondgenoot corrigeren in het kader van het aangekondigde morele kompas, of blijft het bij het gebruikelijke NDP-gebabbel?

Nieuwe regering, oude NDP

In plaats van een inhoudelijk plan, heeft de coalitie in haar eerste 20 dagen alleen maar mensen ontheven – zonder duidelijke motieven: ‘gewijzigde inzichten’ klinkt het vals. Waar Santokhi in 2020 de moed had om een 100-dagenplan te presenteren, blijft het nu stil. Geen visie, geen richting, geen verantwoordelijkheid.

Oproep aan de NDP: moreel kompas – begin bij jezelf

Suriname verdient leiders met kennis van zaken, eerlijk. Wij hebben niets aan leiders die voor babbelen 10 krijgen: begin te werken. Als de NDP werkelijk gelooft in transparantie en rechtvaardigheid, dan is de eerste stap helder: erken je eigen fouten uit het verleden, corrigeer ze, en presenteer een plan voor de toekomst. Daar heeft het volk iets aan.

Hakiem A. Lalmahomed

DNA-Lid  

| snc.com | Door: Hakiem A. Lalmahomed