• dinsdag 13 May 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

HUIDIG KABINET SLOOT MEER DAN USD 1,5 MILJARD AAN BUITENLANDE LENINGEN | IDB GROOTSTE FINANCIERDER

| united news | Door: Redactie

Opvallend is dat het veelbesproken IMF-programma van USD 572 miljoen, dat vaak centraal staat in het overheidsbeleid, slechts een derde van dit totaalbedrag vertegenwoordigt. Het merendeel, ruim USD 987 miljoen, is geleend bij andere internationale financiële instellingen.

Volgens officiële documenten zijn in totaal 22 buitenlandse leningen geregistreerd, uitgaande dat de IMF-faciliteit als één lening wordt aangemerkt. De eerste externe lening onder de huidige regering werd in 2022 afgesloten met de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB). Tijdens deze regeerperiode is de IDB de grootste externe kredietverlener aan de staat geweest, met een totaalbedrag van meer dan USD 885 miljoen tot en met begin 2025.

Andere

financieringsbronnen zijn onder meer het Saudi Fund for Development, de Wereldbank (World Bank), KBC Group, de Caribische Ontwikkelingsbank (CDB) en de Islamitische Ontwikkelingsbank (IsDB). Samen verstrekten zij leningen ter waarde van meer dan USD 102,3 miljoen.

De impact van deze externe financiering weerspiegelt zich in de totale staatsschuld, die momenteel wordt geraamd op SRD 131 miljard, het hoogste niveau ooit voor Suriname. Deze schuld bestaat ook uit verplichtingen die onder eerdere regeringen zijn opgebouwd. Dankzij een stijging van het Bruto Binnenlands Product (BBP) is er sprake van een technische daling van de schuldquote naar 103% van het BBP, hoewel deze nog

steeds boven de internationale norm van houdbare schuldniveaus ligt. 

UNITEDNEWS

 

| united news | Door: Redactie