• woensdag 29 October 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Het stroperige traject naar uiteindelijk de bouw van een brug over Corantijnrivier – Deel II

| dagblad suriname | Door: Redactie

Wanneer bouw begint nog steeds onduidelijk

Al sinds september 2010 hangen de komst en de bouw van een brug over de Corantijnrivier in de lucht te wachten op concrete stappen, te wachten op het moment dat een eerste spade ergens de grond in gaat, dat ergens bouwactiviteiten aan de Surinaamse- en of Guyanese zijde van de grensrivier te zien zijn. Maar, uit een reactie afgelopen weekend van minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken tegenover Dagblad Suriname blijkt, dat enige concrete arbeid niet morgen zichtbaar zal zijn.

Wel zijn er volgens de bewindsman enkele ontwikkelingen op komst. “Alles alles lukt en

rond is wordt binnenkort een contract getekend voor het uitvoeren van het onderzoeks ontwerpgedeelte. Het is overigens zo stil rond dit project, omdat het een onderhandelingsperiode is. Zoals altijd wanneer een project gegund is, is er altijd een periode van stilte, zo’n twee tot drie maanden gemiddeld.”

De redactie van Dagblad Suriname confronteerde de minister met het feit, dat op 18 november vorig werd bekendgemaakt, dat een haalbaarheidsstudie voor de bouw van de brug over de Corantijnrivier “binnenkort afgerond” zou worden en stelde hem de vraag: Is die studie afgerond? en of er nu enig zicht is op wanneer een eerste

spade de grond in gaat, met andere woorden, wanneer gaat daadwerkelijk begonnen worden met de bouw van de brug? Hierop antwoordde minister Nurmohamed: “De haalbaarheidsstudie moet nu beginnen. De bouw zou in 2023 kunnen starten.”

Met andere woorden de voorgenomen bouw van de brug lijkt daadwerkelijk te zijn verzand in een stroperige bureaucratie, onduidelijkheden en tegenstrijdige berichten.

Maar, Dagblad Suriname keert terug naar de tweede week van oktober 2020. Toen gingen minister Nurmohamed en zijn Guyanese collega voor een oriëntatiebezoek naar de voorgestelde locatie waar de brug over de Corantijnrivier moet komen. De ministers bezochten de landingsplaatsen in Suriname (South Drain) en Guyana (Moleson Creek) en in het midden Long Island. Op deze locaties werden vlaggen van beide landen geplaatst. Nurmohamed zei, dat het bezoek aantoonde dat beide naties zich inzetten voor ontwikkeling. De oriëntatie kwam twee maanden nadat de presidenten van Suriname en Guyana zich hadden gecommitteerd aan de bouw van de brug. Een overeenkomst voor de bouw van de brug zou naar verwachting in november 2020 worden ondertekend. Edghill zei overigens er vertrouwen in te hebben, dat er een vlotte samenwerking zou komen om ervoor te zorgen dat de brug wordt voltooid.

In 2020 nog steeds overleg tussen Guyana en Suriname over ontwerp van brug

Maar, over het definitieve ontwerp van de brug was nog steeds overleg gaande. Er zal hoogstwaarschijnlijk gaan om een platte brug die van Guyana naar Long Island zal leiden, waar een weg zal worden aangelegd om verbinding te maken met de Surinaamse kant, een brug met een hoge overspanning voor maritiem verkeer. 

Eind november 2020 werd bekend, dat bedrijven die studies willen doen over het bouwen van de brug zich tot 15 februari 2021 mochten registreren. Ondernemingen die in staat zijn de studie binnen 12 maanden af te ronden, zouden worden opgeroepen.

Minister Nurmohamed en zijn Guyanese ambtgenoot Edghill hadden een Memorandum of Understanding getekend over infrastructurele projecten, waaronder inbegrepen de brug over de Corantijnrivier. Dit gebeurde op het ministerie tijdens een werkbezoek dat Edghill bracht. 

Toenemend overleg tussen de buurlanden 

In de derde week van mei 2021 voerden ministers Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking en zijn Guyanese collega van Buitenlandse Zaken en Internationale Samenwerking, Hugh Todd, overleg in Paramaribo. Deze ministeriële vergadering heeft plaatsgevonden tegen de achtergrond van de follow-up van de afspraken die gemaakt zijn door president Chan Santokhi en zijn ambtgenoot Irfaan Ali in november vorig jaar. De staatshoofden hebben toen een hernieuwde impuls gegeven aan de bilaterale relatie, met als uitvloeisel het overeenkomen van een Strategisch Dialoog en Samenwerkingsplatform.

Vorig jaar werden de banden met Guyana steeds strakker aangetrokken. De onderlinge samenwerking moest een extra zet in de rug krijgen van het ingesteld Guyana-Suriname Platform voor Strategische Dialoog en Samenwerking, SDCP.

In augustus 2021 lieten president Santokhi en zijn Guyanese collega Ali weten vol belangstelling uit te kijken naar de bouw van de brug over de grensrivier. Met de komst van die brug brug moeten de belemmeringen voor toegenomen handel verdwijnen, de groei van de toeristische sector toenemen en het ongehinderde verkeer van mensen, goederen en diensten tussen Suriname en Guyana realiteit worden.

President Santokhi zei rond 22 augustus ook, dat binnen vier weken bepaald moest zijn wat de juiste hoogte zal worden van de brug die over de Corantijnrivier moet komen. Met de nieuwe plannen voor een gasindustrie moet immers in een vroeg stadium worden vastgesteld wat voor schepen onder de brug kunnen gaan varen. Santokhi richtte zich tot het bedrijfsleven: “Hopelijk dat jullie proactief gaan optreden nu. Hopelijk dat jullie ready zullen zijn wanneer de brug daar gaat komen. Met voldoende plannen om een stedenbouwkundige ontwikkeling te brengen aan beide kanten van de brug. Met business…met duty free… dat als we gaan voor die industriële ontwikkeling de private sector ready is.” Hij deelde ook mee, dat in Nickerie buitenlandse bedrijven al grote stukken grond opkopen.

Medio november 2021: “Haalbaarheidsstudie binnenkort afgerond”…..

Op 18 november 2021 werd bekend, dat de haalbaarheidsstudie voor de bouw van de brug over de Corantijnrivier “binnenkort” zou worden afgerond. In december 2021 zou een aanbesteding gehouden worden door het ministerie van Openbare Werken, waarvoor ingenieursbureaus zich konden inschrijven om het ontwerp te maken voor de brug. Dat zei Firazia Ataoellah, hoofd van de afdeling Bruggen van het ministerie van Openbare Werken na een oriëntatiebezoek aan Guyana begin november.

Een delegatie bestaande uit vertegenwoordigers van het ministerie van Openbare Werken (OW), een consultancybedrijf en aannemers, was in Guyana voor gesprekken en oriëntaties rond de bouw van de brug. Er werd een bezoek gebracht aan Guyana en Nickerie om de locaties te bezichtigen waar de brug gebouwd moet gaan worden. De ingenieursbureaus werden in de gelegenheid zich ter plekke te oriënteren.

“Zeer unieke constructie”

De brug over de Corantijnrivier moet een zeer unieke constructie worden, die zich vanuit Guyana zal verbinden met Long Island en een lengte zal hebben van 1.1 kilometer, aldus het ministerie van Openbare Werken in november vorig jaar. Vervolgens moet een 2 kilometer lange weg op het eiland aangelegd worden, waarna een 2.1 kilometer lange brugconstructie het eiland gaat verbinden met Suriname. De constructie zal een totale lengte van meer dan 5 kilometer krijgen.

Wanneer wordt nu eindelijk gestart met de bouw?

Indien alles volgens planning verloopt kan de start van de bouw van de Corantijnbrug rond het einde van 2022 aanvangen, aldus Openbare Werken in de derde week van november 2021. Echter, afgelopen weekend liet minister Nurmohamed de redactie van Dagblad Suriname weten, dat “de bouw in 2023 zou kunnen starten”. Er lijkt geen einde te komen aan de stroperigheid rond het Corantijnrivier brug-project.

PK

| dagblad suriname | Door: Redactie

  • snc.com

    29-okt-2025 - 05:00

    Suriname stelt definitieve klimaatroute vast met NDC 3.0

    PARAMARIBO — Suriname heeft zijn nieuwe nationale klimaatkad

  • abc-Suriname

    29-okt-2025 - 04:01

    Suriname één van de weinige landen die vooruitgang boekt in wereldwijde rechtstaatscore

    Terwijl de wereldwijde rechtsstaat opnieuw achteruitgaat, laat Suriname dit jaar een lichte vooruitgang zien. Dat blijkt uit de WJP Rule of Law Index 2025 van het World Justice Project (WJP). Volgens het rapport kende 68% van de landen een verslechtering van de rechtsstaat, tegenover 57% vorig jaar. Suriname behoort tot de minderheid van landen die er dit jaar iets op vooruit zijn gegaan. De alge

  • waterkant

    29-okt-2025 - 04:00

    Jogi: “Er is een discussie in de samenleving en ook in de VHP over leiderschap Santokhi”

    Het leiderschap van Chandrikapersad Santokhi binnen de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) staat volgens parlementariër Mahinder Jogi wel degelijk ter discussie in de Surinaamse gemeenschap.“We moeten geen doekjes erom winden. Er is een discussie over het leiderschap van Santokhi. Hij is in de loop van de tijd gegroeid, hij is sterker geworden en hij heeft het leiderschap binnen de VHP ste

  • waterkant

    29-okt-2025 - 02:30

    Guyanese autoriteiten willen doodstraf voor hoofdverdachte van bomaanslag op tankstation

    De Guyanese minister van Binnenlandse Zaken, Oneidge Walrond, heeft dinsdagavond aangekondigd dat de autoriteiten de doodstraf zullen nastreven voor de Venezolaanse verdachte Daniel Alexander Ramirez Peodomo, die heeft bekend verantwoordelijk te zijn voor de bomaanslag op het Mobil-tankstation aan Regent- en King Streets afgelopen zondagavond.“De straf voor terrorisme, zoals omschreven in de doo

  • waterkant

    29-okt-2025 - 01:00

    Minister Soeropawiro verricht eerste formele uitreiking van grondbeschikkingen bij GBB

    De eerste formele uitreiking van grondbeschikkingen onder het bewind van minister Stanley Soeropawiro heeft op dinsdag 28 oktober plaatsgevonden in de vergaderzaal van het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer in Suriname (GBB).De ceremonie markeert de officiële start van de formele afgifte van grondbeschikkingen door het ministerie sinds de aantreding van de huidige minister. (adsb

  • abc-Suriname

    28-okt-2025 - 23:00

    Monorath wil zwaardere straffen voor criminelen

    Minister Harish Monorath van Justitie en Politie, wil dat er zwaardere straffen worden opgelegd aan personen die zich schuldig hebben gemaakt aan strafbare feiten. Hij vindt dat de rechters minder mild moeten zijn in hun strafmaat.De minister is van plan om volgend jaar voorstellen voor strafverzwaring in te dienen bij het parlement.Over de moord op een ondernemer vorige week tijdens een drive-by

  • waterkant

    28-okt-2025 - 21:15

    Nieuwe vlaggenmasten voor 200 scholen ter gelegenheid van 50 jaar Srefidensi

    Ter gelegenheid van 50 jaar onafhankelijkheid van Suriname op 25 november is de LASCOBAN Group of Companies, onder leiding van Gerrel Banai, gestart met het vervaardigen van 200 vlaggenmasten. Deze masten worden door de onderneming zelf geplaatst bij openbare scholen in alle districten van het land. De opdracht is verstrekt door de commissie belast met de festiviteiten in het kader van 25 november

  • abc-Suriname

    28-okt-2025 - 20:00

    Su Aid wil SRD 12 miljoen ophalen voor hema-oncologische afdeling van RKZ

    Stichting Su Aid start dit jaar wederom met de jaarlijkse inzamelingsactie voor een goed doel. Vandaag is tijdens een persconferentie van de stichting bekendgemaakt dat de inzamelingscampagne wordt gehouden voor de afdeling hematologische oncologie van het Sint Vincentiusziekenhuis. Het streefbedrag is SRD 12 miljoen.Hematoloog Nicole Oldenstam heeft een uiteenzetting gegeven van de kosten. Voor

  • abc-Suriname

    28-okt-2025 - 18:30

    Naar een groenere toekomst: Suriname verdiept samenwerking met Solar Alliance

    Het Ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) zet zich in om de Surinaamse energiemix te diversifiëren en minder afhankelijk te worden van fossiele brandstoffen. In dit kader heeft minister David Abiamofo op 27 oktober 2025 in New Delhi, India, bilaterale gesprekken gevoerd met de International Solar Alliance (ISA), onder leiding van Director-General Ashish Khanna.De ontmoeting maakte deel uit

  • waterkant

    28-okt-2025 - 17:46

    DNV’er die vrouwen beloofde visa naar Nederland te regelen, aangehouden

    Een 32-jarige DNV’er is dinsdag door de politie in Suriname aangehouden nadat een 25-jarige vrouw aangifte van oplichting c.q verduistering tegen hem deed. Ze verklaarde dat zij en haar zussen voor duizenden Surinaamse dollars en euro’s zijn opgelicht onder het voorwendsel dat de man visa naar Nederland zou regelen.Volgens de aangeefster D.L. zou het feit in de periode oktober 2024 tot en met

  • snc.com

    28-okt-2025 - 17:27

    Nieuwste episode in slepende ruzie ABOP–PL: de strijdbijl is niet begraven

    De botsing tussen ex-minister Dinotha Vorswijk (ABOP) en Bronto Somohardjo (P

  • waterkant

    28-okt-2025 - 15:58

    Topjurist fileert politiek geroep om vertrek PG: ‘Rechterlijke macht is geen speelbal’

    De in Suriname verblijvende rechtsgeleerde mr. Hugo Fernandes Mendes is bij Radio Stanvaste ingegaan op de oproepen tot vertrek van de procureur-generaal (PG) Garcia Paragsingh.Fernandes Mendes legde uit dat de PG volgens de grondwet bij uitsluiting verantwoordelijk is voor opsporing en vervolging van alle strafbare feiten, samen met officieren (en hoofdofficieren) van justitie en in samenwerking

  • cds

    28-okt-2025 - 15:51

    Eerste formele gronduitreiking op het ministerie van GBB

    De eerste formele uitreiking van grondbeschikkingen heeft op dinsdag 28 oktober 2025 plaatsgevonden in de vergaderzaal van het Ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB).De uitreiking werd verricht door minister Stanley Soeropawiro en markeert de officiële start van de formele uitgifte van grondbeschikkingen door het ministerie onder zijn bewind.Tijdens deze plechtigheid zijn 25 grondbeschikk

  • united news

    28-okt-2025 - 12:08

    SANTOKHI STELDE VEEL MEER COMMISSIES IN DAN GEDACHT

    Foto: voormalig president Chandrikapersad Santokhi.| Auteur: Armand Snijders.President Jennifer Geerlings-Simons onthulde in haar eerste jaarrede, een maand geleden, dat haar voorganger Chandrikapersad Santokhi tijdens zijn regeerperiode meer dan 380 commissies en werkgroepen heeft ingesteld.Dat aantal ligt ruim drie keer zo hoog als eerder werd aangenomen.Kort voor de verkiezingen van 25 mei hadd

  • snc.com

    28-okt-2025 - 06:36

    Suriname versterkt maritieme sector voor toekomstige offshore-industrie

    De toekomst van de Surinaamse offshore-industrie vraagt om een goed voorberei

  • snc.com

    28-okt-2025 - 05:39

    NOB informeert ondernemers over nieuwe financieringsmogelijkheden

    De Nationale Ontwikkelingsbank van Suriname N.V.

  • abc-Suriname

    28-okt-2025 - 04:01

    Opnieuw herschikking deel lening Oppenheimer

    Afgelopen donderdag maakte PRNewswire middels een internationaal bericht bekend dat de Surinaamse regering de houders van de 7,95 procent cash/PIK Notes met vervaldatum 2033 heeft uitgenodigd om hun obligaties vervroegd aan te bieden. In Suriname zelf heeft de regering Geerlings-Simons/Rusland nog geen mededelingen gedaan. Het totaal uitstaande bedrag van deze obligaties bedraagt ruim 693 miljoen

  • abc-Suriname

    28-okt-2025 - 02:30

    De Surinaamse Brouwerij viert zeventig jarig bestaan

    Afgelopen zaterdag vierde de Surinaamse Brouwerij haar 70-jarig bestaan met een feestelijke receptie in de Ballroom van Hotel Torarica, onder het thema “Wit & Goud”, symbool voor zuiverheid, waardering en het gouden jubileum. Managing Director Gijs van der Loo, zegt dat de brouwerij zich blijft richten op drie kernpijlers: investeren in merken, mensen en in een beter Suriname. Als lid van de

  • abc-Suriname

    28-okt-2025 - 00:50

    Vorswijk reageert op Rekenkamerrapport over gronduitgifte: ‘2018 was erger’

    De Rekenkamer van Suriname zegt in een rapport dat ze in 2023 een rechtatigheidsonderzoek gedaan heeft naar de uitgifte van percelen bestemd voor bebouwing en bewoning en voor land- en tuinbouw. Uit het onderzoek, aldus de Rekenkamer, blijkt dat bijvoorbeeld vrij domein niet openbaar wordt gemaakt en dat nieuwe aanvragen niet gepubliceerd worden in het Advertentieblad van de Republiek Suriname.Do

  • abc-Suriname

    27-okt-2025 - 23:20

    Personeel NVB schort actie voor 15% loonsverhoging tijdelijk op

    Het personeel van het Nationaal Vervoersbedrijf (NVB) heeft afgelopen vrijdag een sitdown-actie gehouden. Volgens bondsvoorzitter Claudette Etnel wachten de werkers al jaren op een loonsverhoging van 15%. Steeds wordt voorgehouden dat er geen middelen zijn om deze verhoging door te voeren. Na overleg met de directeur van Verno Prijor van het ministerie van Transport, Communicatie & Toerisme is de

  • Embedded thumbnail for BEDROG

    snc.com

    27-okt-2025 - 21:17

    BEDROG

    Zwijgen is medeplichtig, als je niet durft te leve

  • Embedded thumbnail for Palu wil terug

    snc.com

    27-okt-2025 - 21:16

    Palu wil terug

    In gesprek met Henk Ramdanlan die de oude fouten w

  • Embedded thumbnail for Greg wat doe je...

    snc.com

    27-okt-2025 - 21:15

    Greg wat doe je...

    ls een dolle wals zijn we in een paarse boot gesta

  • united news

    27-okt-2025 - 16:15

    WAT ZIJN DE VERWACHTINGEN VOOR GUYANA EN SURINAME, ALS USA WEER GROOTSCHALIG OLIE GAAT MIJNEN?

    De voorgestelde grootschalige uitbreiding van offshore-olieboringen door de VS zou de olieprijzen op de wereldmarkt kunnen drukken door een verhoogd aanbod. Deze mogelijke prijsdaling zou de verwachte inkomsten uit de bloeiende olie-industrieën van Guyana en Suriname verminderen.Desondanks blijven beide landen waarschijnlijk uiterst competitief en winstgevend. De olievelden in het Guyana-Suriname

  • snc.com

    27-okt-2025 - 15:28

    VHP wil verbod op politieke functies voor veroordeelden

    PARAMARIBO – De parlementariërs Dew Sharman en Cedric van Sa

  • united news

    27-okt-2025 - 14:48

    EXXONMOBIL ONVERSCHILLIG TEGENOVER USD-TEKORT IN GUYANA

    Foto: Alistair Routledge, president van ExxonMobil Guyana. | Bron: Kaieteur NewsHoewel Guyana dagelijks meer dan 700.000 vaten olie produceert, kampt het land met een schaarste aan Amerikaanse dollars, wat vooral de lokale bedrijfswereld zwaar treft.Buitenlandse valuta zijn essentieel voor transacties op de internationale markt en worden doorgaans verdiend via export van natuurlijke hulpbronnen.

  • snc.com

    27-okt-2025 - 12:34

    Private investeerders leggen beslag op meerdere woningbouwprojecten van de overheid wegens wanbetaling

    PARAMARIBO – Verschillende woningbouwprojecten van de overhe

  • waterkant

    27-okt-2025 - 11:00

    GBB-minister over Rekenkamerrapport: “Wij willen niemand duperen”

    “We moeten een oplossing zoeken voor de burgerij, zodat zij niet de dupe wordt van hoe de uitgifte werd gedaan,” zegt minister Stanley Soeropawiro van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) over het jongste rechtmatigheidsonderzoek van de Rekenkamer van Suriname, waarin geconcludeerd is dat de uitgifte van domeingrond door het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer in 2023 niet volgens de wet is verl

  • united news

    27-okt-2025 - 00:10

    SLEPEND VUILNISVUUR CHARLESBURG WAKKERT DISCUSSIE OVER VERBRANDINGS-INSTALLATIES AAN

    De vuilstortplaats Charlesburg in Paramaribo blijft in de greep van een uitslaande brand. Ondanks de grootschalige inzet van de brandweer, die in 24-uursdiensten werkt met ondersteuning van een graafmachine van het Ministerie van Openbare Werken (OWRO), is het vuur vandaag – 26 oktober – nog altijd niet volledig geblust. De verwachting is dat de bestrijding van de diepe, smeulende brandhaarden

  • Foto compilatie: Fragment foto van een beveiligings camera van de drive by shooting, rechts Karan Chablani