• zaterdag 12 April 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Groene NGO’s eisen duidelijkheid in kwestie 113.000 hectare grond in PPP met LVV

| abc-Suriname | Door: Redactie

Een 9-tal groene NGO’s, verenigd in het Groene NGO Collectief, heeft een brief gericht aan het parlement, waarin dringende zorgpunten rondom extensieve landbouw ten koste van het primair bos, worden geuit. “Een belangrijk twistpunt is de toewijzing van 113.000 hectare land, waarvan 50.000 hectare is geclaimd door een NV voor sojateelt. Met verlies van 113.000 hectare aan bos gaat meer dan 7% bosbedekking verloren en verliest Suriname haar status van “groenste land op aarde”, met alle nadelige gevolgen van dien, schrijven de NGO’s.

De NGO’s stellen dat grootschalige ontbossing van primair bos ten behoeve van groot landbouw, haaks staat op

een coherente ontwikkelingsstrategie. Dat stelt de overheid zelf in de president gelanceerde ‘Groene ontwikkelingsstrategie’ (GDS). Daarin wordt groot landbouw immers als het slechtste scenario voor de ontwikkeling van Suriname aangegeven. Daarnaast staat landbouw, volgens de ontwikkelde structuurvisie voor de komende 50 jaar niet gepland in gebieden met primair bos maar in het gebied dat wij traditioneel kennen als landbouwgebied, te weten Nickerie, Coronie en Saramacca.

Gezien de positieve beleidsontwikkelingen om Suriname’s toekomst gepland aan te pakken bevreemdt het de NGO’s dat er tegelijkertijd ook voornemens zijn om grote concessies voor groot landbouw in primair bos uit te geven.  Zij willen hier

een verklaring voor vanuit het parlement.

De brief aan DNA kunt u hier downloaden:

| abc-Suriname | Door: Redactie