
Goedgekeurd SRD 4 miljoen voor huishoudens Brokopondo is geen schadevergoeding
| snc.com | Door: Redactie
De Raad van Ministers heeft onlangs een bedrag van SRD 4 miljoen goedgekeurd voor de huishoudens in Brokopondo, die schade hebben geleden door de overstromingen eerder dit jaar. “Dit bedrag is niet bestemd voor de schadevergoeding, maar is slechts een compensatie voor de mensen”, zegt voorzitter Ronny Asabina van de BEP.
Asabina zegt
De parlementariër benadrukt wederom dat dit bedrag niet bestemd is voor de schadevergoeding. “Er is nog geen exacte inventarisatie geweest van al de schade.” Suriname heeft zo een orgaan niet dat bij natuurrampen een schaderapport op maakt. Hij meent dat de overheid in deze hulp aan de verzekeringsmaatschappijen
Het DNA-lid haalt aan dat er landbouwers zijn die hun kostgronden met aanplant hebben verloren. Ondernemers en veehouders hebben ook enorme schade geleden, dus het bedrag van de schadevergoeding zal zeker oplopen tot enkele tientallen miljoenen SRD’s.
Bij het uitkeren van
Voor nu, bij het uitkeren van de SRD 3.000 per huishouden, zal de koers niet in acht genomen worden, omdat het slechts om een compensatie gaat en niet om de vaste schadevergoeding waarop de mensen recht hebben.
keynews
Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'
| snc.com | Door: Redactie




































