
Felisi: “VHP maakte valse start en rondt af met vals einde; Jogi mag blauw paspoort inleveren”
| waterkant | Door: Redactie
Volgens oud-minister Michel Felisi heeft de VHP niet alleen een valse start bij de regeringsovername in 2020 gemaakt, maar rondt de partij de regeerperiode nu ook af met een vals einde.
“De NPS moest enkele jaren terug uit die regering stappen, omdat deze hele regering… vooral de partij die de leiding in de coalitie heeft… een valse start heeft gemaakt. En a valse start dati e goro tot wan vals einde”, zei Felisi, die op nummer 13 van de DNA-kandidatenlijst staat, zaterdagavond tijdens de ondro oso kon makandra van de Nationale Partij Suriname (NPS) aan de Koorndijkstraat, De Nieuwe Grond.
Volgens Felisi
“Wat heeft LVV, vanwege de taakstelling van LVV, ermee te maken dat er een ontsluitingsweg wordt aangelegd van Nickerie naar Apoera? Waarom al die haast als de betaling van het project pas in 2026 begint? Fool somebody, but don’t try to fool everybody.
Felisi vindt dat er verklaard moet worden of dezelfde raming voor het project bij OW gebruikt is door LVV. “Hoe kan het dat een project dat geraamd is voor een x-bedrag, wanneer het opnieuw wordt aanbesteed, een uiteindelijk bedrag heeft van drie maal hoger? We konden je nog vergeven als je nog kleine kruimels zou nemen, maar disi na grofu. Disi a no wan poclain moro, maar wan heri dragline. Den man wani grab’ a sani puru. Maar wij laten het volk niet langer aan deze grillen en grollen over”, aldus de NPS’er.
Volgens Felisi zijn er twee belangrijke aspecten nodig voor goed bestuur. Ten eerste zijn er integere personen met een goede inborst nodig die niet hebzuchtig zijn en vooral weten dat zij voor een functie hebben gekozen waar zij moeten werken voor land en volk. De NPS heeft bewezen dat zij politici met een goede inborst voordraagt.
Felisi richtte zich ook tot VHP-parlementariër Mahinder Jogi die volgens hem speciaal in De Nationale Assemblee (DNA) zit om kritiek op de NPS te uiten. Hij vraagt zich af hoe de NPS nu niet meer goed is voor deze VHP’er, maar dat wel was toen beide partijen samenwerkten. De oud-minister vindt dat Jogi vooral een gevoelige snaar van alle Surinamers geraakt heeft door kritiek te uiten op Henck Arron en de onafhankelijkheid van Suriname.
Volgens Felisi heeft Jogi hiermee willen zeggen dat hij niet onafhankelijk had willen zijn, maar nog steeds Nederlander. Hij deed een beroep op de VHP’er om zijn blauwe paspoort dan maar in te leveren. De NPS zal Nederland dan zelf vragen om hem dan een Nederlands paspoort in ruil te geven. “Als je je daar thuis voelt, ga daarnaartoe. Wij Surinamers zijn een trots volk”, aldus Felisi.
Volgens de oud-minister doet het bepaalde personen na twee jaren nog steeds pijn dat de NPS uit de regering is gestapt. Die pijn is volgens hem zo erg dat men zelfs op allerlei manieren probeert om iets negatiefs over de partij te vinden.
“Dat bepaalde fu den sma e go graven terug te ini wan berpe… graf alla den geraamte op fu kon luku ifi gowtu de na den sma finga. Maar eenieder weet dat Nieuw Surfin een ellende was en niet door kon gaan. En de NPS was de eerste partij die met argumenten een streep daardoor haalde. Daarna kwam die HPSG-deal en de NPS-voorzitter was de eerste die opmerkte hoe dat niet kon. Ook bij de Chinalco-deal heeft de voorzitter de zaak op de operatietafel gezet en gezegd: no deal! We vergeten die dingen niet”, aldus de politicus.
| waterkant | Door: Redactie