• maandag 18 August 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

China bouwt modern agrarisch centrum in Saramacca

| snc.com | Door: Redactie

Op 20 mei 2023 legde president Chan Santokhi de eerste steen voor de bouw van een modern agrarisch centrum in Saramacca. Het project omvat een geavanceerd agrarisch laboratorium en een praktijk- en trainingscentrum voor boeren en landbouwbedrijven. Deze faciliteiten zullen deel uitmaken van het Suriname Agricultural Technical Cooperation Center, dat verrijst op Tijgerkreek in het district Saramacca.

Het initiatief is het resultaat van samenwerking tussen het bedrijf van Norris Liu – voorzitter van de presidentiële werkgroep Suriname-China Investeringscomité – en het Chinese bedrijf China Hunan Linshi. Samen zullen zij onderzoek doen naar de grootschalige productie van onder andere sojabonen, pinda’s, zonnebloemen,

hybride rijst, maïs, druiven en aardbeien, evenals de productie van organische meststoffen. Hierbij wordt gebruikgemaakt van de nieuwste landbouwtechnologieën en wetenschappelijke methoden.
President Chan Santokhi mocht op 20 mei 2023 de eerste steen leggen voor de bouw van een modern agrarisch centrum in Saramacca. Foto: CDS
President Chan Santokhi mocht op 20 mei 2023 de eerste steen leggen voor de bouw van een modern agrarisch centrum in Saramacca. Foto: CDS

De training van boeren is al van start gegaan, evenals het testen van nieuwe technieken voor verschillende gewassen. In de afgelopen zes maanden hebben deskundigen uit

China en Surinaamse partners meer dan 20 trainingssessies verzorgd op het gebied van landbouw, wetenschap en technologie.

De Chinese ambassadeur, Han Jing, benadrukt het belang dat Suriname hecht aan investeringen uit China. President Santokhi is ervan overtuigd dat het centrum zal uitgroeien tot een van de modernste agrarische projecten in het Caribisch gebied.

| snc.com | Door: Redactie