
Cedric van Samson: “In plaats van kranslegging Ingrid was het beter als NDP verontschuldigingen aanbood aan nabestaanden 8 decembermoorden”
| waterkant | Door: Redactie
VHP-parlementariër Cedric van Samson vindt het jammer dat NDP-parlementariër Ingrid Bouterse-Waldring, weduwe van oud-NDP-leider Desi Bouterse, het nog steeds niet begrijpt dat zij niet steeds polariserend bezig moet zijn.
De politicus vindt dat de oud-first lady juist rommel is gaan doen door op 8 december, de dag van de herdenking van de decembermoorden, een eigen krans te gaan leggen bij het monument van de gesneuvelde militairen van het binnenlands gewapend conflict. Van Samson vindt dat het tijd is dat de NDP verontschuldigingen aanbiedt aan de nabestaanden van de 8 decembermoorden.
(adsbygoogle
“Want dat hebben we op 8 december gezien. Het is wel een beetje jammer dat mensen nog steeds proberen om de Surinamers in twee kampen te delen. Een kamp achter die en die, want yu sma ben dede, maar mi sma ben dede ooktu. Terwijl wij moeten gaan naar verzoening.
Want als we van die koning die is gekomen hebben gehoord dat hij zijn excuses heeft aangeboden en vergeving heeft gevraagd, dan waarom kunnen we niet de volwassenheid opbrengen en zeggen dat, in plaats van dat we domme dingen op 8 december gaan doen, juist de politieke partij
Van Samson juicht het toe dat president Jennifer Simons eerder heeft aangegeven dat zij met het definitieve vonnis van het Hof van Justitie in de Decembermoordenzaak een punt zet achter deze kwestie. De VHP’er stelt dat Bouterse en Oostburg met hun actie geprobeerd hebben om de diehard en fanatieke Boutisten achter zich te trekken en door te gaan met de polarisatie.
“Dan is het niet alleen desavouering van de leiding binnen de NDP, maar het geeft ook een verkeerd signaal. Want president Jennifer Geerlings-Simons heeft een goede stap gezet in die richting door te zeggen dat de rechtsstaat nooit door geen enkele politieke partij met voeten mag worden getreden. En dat is wel iets dat ik waardeer van mijn president.
Maar wanneer een gekozen volksvertegenwoordiger uit dezelfde partij op de dag van 8 december kransen gaat leggen bij het monument voor gevallen militairen, dan vraag je je af of ze niet begrijpt dat ze daarmee roet in het eten gooit in het hele nieuwe elan van deze nieuwe president.
Dat is dan misschien een interne zaak voor de NDP, maar het stuurt een verkeerd signaal naar buiten toe. Het zijn Surinamers die andere Surinamers hebben afgemaakt op 8 december”, aldus de VHP’er, die de stap van Ingrid provocerend en dom vindt.
| waterkant | Door: Redactie




































