
BREAKING | VS zegt Venezolaanse president Maduro te hebben gevangengenomen
| snc.com | Door: Redactie
De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag verklaard dat de Verenigde Staten de Venezolaanse president Nicolás Maduro hebben gevangengenomen en hem samen met zijn echtgenote uit Venezuela hebben geëvacueerd. Volgens Trump ging het om een “grootschalige aanval”, uitgevoerd in samenwerking met Amerikaanse wetshandhavingsinstanties.
Trump maakte de aankondiging via zijn platform Truth Social en sprak later van een “briljante operatie”, mogelijk gemaakt door maandenlange voorbereiding. Nadere details over de juridische basis en het vervolgbeleid zouden later worden toegelicht tijdens een persconferentie op zijn landgoed Mar-a-Lago in Florida.
De Venezolaanse regering ontkent de Amerikaanse lezing. Vice-president Delcy Rodríguez verklaarde op de staatstelevisie dat de
De spanningen tussen beide landen zijn de afgelopen maanden sterk toegenomen. Washington beschuldigt Maduro van banden met drugshandel en noemt zijn regering illegitiem. Venezuela verwerpt deze aantijgingen en spreekt van buitenlandse agressie.
Sinds augustus hebben de VS hun militaire aanwezigheid in het Caribisch gebied fors uitgebreid en meerdere acties uitgevoerd tegen Venezolaanse olietransporten, wat de economie van het land zwaar heeft geraakt.
Het is nog onduidelijk wat de gevolgen zijn voor
| snc.com | Door: Redactie



































