
Brazilië gaat betrokkenheid Bolsonaro bij opstand onderzoeken
| snc.com | Door: Redactie
Brazilië gaat onderzoeken of oud-president Bolsonaro betrokken was bij de bestorming van de regeringszetel, afgelopen zondag. Het Hooggerechtshof heeft aanklagers daar toestemming voor gegeven toen ze daarom vroegen. Zij wezen op een video die Bolsonaro twee dagen na de onlusten postte op Facebook, waarin hij wederom twijfel zaait over de legitimiteit van zijn opvolger Lula.
In de video zegt Bolsonaro dat Lula de verkiezingen helemaal niet heeft gewonnen, maar dat het Braziliaanse Hooggerechtshof hem tot winnaar aanwees. Hoewel hij de video later weer verwijderde, is die volgens aanklagers voldoende om Bolsonaro's gedrag in aanloop naar de bestorming te onderzoeken.
Bolsonaro weigerde toe te geven dat Lula de verkiezingen won, vocht de uitslag aan en zaaide lange tijd twijfel over de betrouwbaarheid van elektronische stemmachines. Ten tijde van de rellen was hij overigens niet in het land: kort voor de beëdiging van Lula vertrok hij naar de VS, waar bij nog altijd verblijft.
Oud-minister
De
Uitlevering
Brazilië eist dat Torres binnen drie dagen terugkeert uit de VS, anders zal er een
Bron: NOS
Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'
| snc.com | Door: Redactie




































