• donderdag 01 May 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Beledigen president door brandweerman escaleert; beveiliger trekt wapen

| waterkant | Door: Redactie

De beveiliging van president Chandrikapersad Santokhi heeft dinsdag in de vooravond ingegrepen bij een voorval aan de Meursweg in Suriname, waarbij inzittenden van een busje de president tijdens een interview zouden hebben beledigd en uitgescholden.

Vernomen wordt dat het busje stopte ter hoogte van de plek waar het interview werd afgenomen en de inzittenden beledigende uitlatingen richting de president riepen.

Toen één van de beveiligingsmedewerkers de bestuurder sommeerde om door te rijden, zou deze de president opnieuw verbaal hebben aangevallen en uitgescholden. Het busje reed daarna weg.

De beveiliging greep hierop direct in en zette de achtervolging in. Het lukte hen om het

busje klem te rijden.

In het voertuig zaten twee brandweermannen gekleed in uniform alsook een burger. De bestuurder, een brandweerman, weigerde uit te stappen ondanks dat de beveiligingsmedewerker tevens politieman zich had gelegitimeerd.

Toen de bestuurder zich bleef verzetten, trok de politieman zijn dienstwapen om controle af te dwingen. Geconstateerd werd dat de adem van de bestuurder naar alcohol rook.

Het drietal werd vervolgens overgebracht naar het politiebureau van Rijsdijk. Bij aankomst verklaarde de bestuurder dat hij alcohol had genuttigd in verband met het pensioen van een commandant op het werk.

Het trio is overgedragen aan de politie van Rijsdijk. Voor het politiebureau zat

één van hen bier te drinken (foto onder). De politie van Rijsdijk is bezig met het onderzoek.

| waterkant | Door: Redactie