
Ajax-keeper Onana voor twaalf maanden geschorst wegens doping
| nu.nl | Door: Redactie
Ajax-doelman André Onana is vrijdag door de UEFA voor twaalf maanden geschorst wegens een dopingovertreding. De Kameroener, bij wie het verboden middel furosemide is aangetroffen, mag per direct zowel nationaal als internationaal geen wedstrijden spelen en zelfs niet trainen. Ajax gaat de straf aanvechten bij het internationale sporttribunaal CAS.
"Op de
"Onana vergiste zich in het product, nam abusievelijk het medicijn van zijn vrouw, met uiteindelijk deze
Furosemide is een vochtafdrijvend middel dat op de verboden lijst staat, omdat het doping kan maskeren. De tuchtcommissie van de UEFA beaamt dat Onana niet de intentie heeft gehad om vals te spelen, maar de Europese voetbalbond benadrukt dat sporters op
De 24-jarige Onana is al jaren een belangrijke speler voor Ajax en heeft nog een contract tot de zomer van 2022. Tot dusver kwam hij tot 204 officiële wedstrijden in het shirt van de 34-voudig landskampioen.
Ajax
André Onana is al jaren een belangrijke speler bij Ajax.
Foto: Pro Shots
Van der Sar: 'Dit is een verschrikkelijke tegenvaller'
Algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax baalt enorm van het nieuws. "We nemen uitdrukkelijk afstand van prestatiebevorderende middelen, we staan uiteraard voor een schone sport. Dit is een
"André is een topkeeper, die al jarenlang zijn waarde bewijst voor Ajax en erg populair is bij de fans. We hadden gehoopt op een voorwaardelijke schorsing of op een veel kortere schorsing dan deze twaalf maanden, omdat
"Voor André is zijn wereld ingestort", zegt Van der Sar. "Hij is de laatste maanden goed met de situatie omgegaan door sterk te presteren in de wedstrijden."
De schorsing van Onana is de tweede
| nu.nl | Door: Redactie




































