• zondag 21 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Abiamofo: “Toppers van alle partijen in DNA hebben direct of indirect belangen in de mijnbouwsector”

| waterkant | Door: Redactie

Volgens minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen in Suriname (NH) hebben zelfs toppers van alle politieke partijen die in De Nationale Assemblée (DNA) vertegenwoordigd zijn, belangen in de mijnbouwsector.

“Waar zijn er geen belangen? Partijleden en in de meerderheid van de gevallen zelfs toppers van alle partijen, vertegenwoordigd hier in deze collegezaal, hebben direct of indirect belangen in de mijnbouwsector”, zei Abiamofo tijdens de begrotingsbehandeling in DNA.

Volgens de bewindsman zorgt deze ontwikkeling soms wel voor ongezonde druk. Hij benadrukte echter dat het ministerie zich bij het voorbereiden en implementeren van beleid niet laat leiden door belangen van wie dan ook.

Abiamofo stelt dat hij al vanaf de vorige regeerperiode vraagt om meer middelen voor de ordening van de kleinschalige Surinaamse goudsector. Die ondersteuning is echter, ondanks zijn positieve verwachtingen, toch uitgebleven.

Ook een voorgestelde themavergadering over de ordening van de kleinschalige goudsector is er nooit gekomen.

“Wij starten wel binnenkort, na zo lang wachten,

met de inventarisatie. Via donoren hebben we wat equipment binnen. Nu ook auto’s vanuit de staatsbegroting. We wachten nog op ATV’s, maar we gaan van start.

De goudsector inventariseren is geen administratieve job die je vanuit Paramaribo ergens op een kantoor in een gekoelde ruimte kunt uitvoeren. Het is gevaarlijk werk, ver van Paramaribo, diep in de jungle, tussen allerlei gewapende gasten. Het team gaat op pad zodra het goed uitgerust is”, aldus de minister.

| waterkant | Door: Redactie