
Zwaarbewapende bende slaat toe bij Atjoni: voertuigen onder vuur
| snc.com | Door: Redactie
Atjoni – Donderdagnacht is de weg bij Pasi 21 in de omgeving van Atjoni het toneel geworden van een gewelddadige roofoverval. Een groep van naar schatting acht tot tien zwaarbewapende mannen kwam plotseling uit het bos tevoorschijn en opende met automatische vuurwapens en afgezaagde jachtgeweren het vuur op meerdere passerende voertuigen.
Sommige bestuurders wisten ternauwernood te ontsnappen. Onder hen M.H., die vanuit Paramaribo onderweg was. Hij raakte niets kwijt en zijn voertuig bleef ongedeerd. Voor anderen had de hinderlaag grote gevolgen. Zo werd R.W. beroofd van SRD 1.700, twee telefoons, gereedschappen en zijn grijze Mitsubishi Pajero. W.E. verloor 260 gram ruw
Ondanks het zware wapengeweld raakte niemand van de slachtoffers gewond. De politie is een onderzoek gestart naar de overval en de daders.
Het incident onderstreept de groeiende onveiligheid in de regio. Voertuigen die goud, geld of handelswaar vervoeren, zijn vaker doelwit van bendes die zwaarbewapend opereren. Lokale bewoners en ondernemers vragen al langere tijd om meer politiecontrole en betere beveiliging. Het korps kampt echter vaak met vervoersproblemen, waardoor assistentie van andere posten moet worden ingeroepen.
| snc.com | Door: Redactie