• dinsdag 29 July 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Zoon van oud-vicepresident Brunswijk aangehouden op verdenking van verduistering graafmachine

| snc.com | Door: Redactie

PARAMARIBO — Pascal van Geene, de zoon van voormalig vicepresident Ronnie Brunswijk, is aangehouden op verdenking van verduistering van een graafmachine ter waarde van meer dan 250.000 euro. Tegen hem zijn meerdere aangiften gedaan, onder andere wegens verduistering en oplichting. Hij is inmiddels in verzekering gesteld.

Uit politiedossiers en berichtgeving van Starnieuws, De Ware Tijd en GFC Nieuws blijkt dat het vermoedelijk gaat om een Caterpillar-graafmachine die Van Geene zonder toestemming zou hebben meegenomen. De eigenaar meldde bij de politie dat het voertuig niet werd teruggebracht na uitleen, waarna een onderzoek werd ingesteld. De machine zou onrechtmatig zijn overgedragen of gebruikt.

De zaak heeft

veel publieke aandacht getrokken, mede vanwege de familieband met oud-vicepresident Brunswijk. Voormalig minister van Openbare Werken, Riad Nurmohamed, heeft tijdens een persmoment in juli 2025 expliciet afstand genomen van geruchten over betrokkenheid van Brunswijk senior. “Meneer Brunswijk heeft geen machines van Openbare Werken,” aldus Nurmohamed.

Het onderzoek tegen Van Geene is nog gaande. Justitiële autoriteiten doen vooralsnog geen inhoudelijke mededelingen over de zaak.

| snc.com | Door: Redactie