
Zoon Brunswijk: “Den man wan blaka mi pa nen’ en ik ga dat niet accepteren”
| snc.com | Door: Redactie
VOORPAGINA
NIEUWS
COLUMN & RUBRIEK
KEY TV
OVER ONS
ADVERTORIALS
ADVERTEREN
CONTACT
Zoon Brunswijk: “Den man wan blaka mi pa nen’ en ik ga dat niet accepteren”
Door Amanda Palis
22 jun , 2023 - 10:00 am
in Misdaad
A A
“Ik heb niks te verbergen en ik weet dat ik niks heb gedaan. Ik heb slechts hulp aangeboden aan de politie omdat zij niet genoeg vervoer hadden om de graafmachines te halen”, zegt Pascal Brunswijk.
Graafmachines eigendom van Frans bedrijf
Aangifte tegen Contout
Niet genoeg vervoer
Klacht bij OPZ
Er is momenteel onderzoek gaande waar Brunswijk zijn naam wordt genoemd en er wordt gesuggereerd dat hij wordt verdacht van verduistering van een graafmachine van het merk Caterpillar. De machine zou een waarde van EURO 250.000 hebben. Brunswijk zegt echter dat zijn naam onterecht wordt genoemd in de zaak. “Omdat ik de zoon van Brunswijk ben, den man wan blaka mi pa nen. Ik ga dat niet accepteren”, zegt Brunswijk duidelijk.
Graafmachines eigendom van Frans bedrijf
Volgens Brunswijk zijn verhaal en papieren die zou zijn
“Hij heeft de machines zogenaamd ‘gekocht’, maar heeft nooit betalingen gedaan voor de machines. Hij heeft gezegd dat hij ze zou kopen, heeft de machines over de grens gesmokkeld en ze ingezet om te werken in het Langatabiki gebied”, legt Brunswijk uit. Brunswijk zegt dat het om twee graafmachines en twee auto’s gaat. Contout zou slechts EURO 20.000 hebben betaald terwijl hij volgens Brunswijk nog EURO 8000 moet betalen.
Brunswijk stelt duidelijk dat hij geen enkele machine heeft verduisterd. “De eigenaar heeft zijn
Paul A. zou al langer dan een jaar achter Cetout zitten voor het geld dat hij moet betalen aan het bedrijf in Frans-Guyana, echter bleef Cetout uit met de betalingen. Brunswijk legt uit dat Contout met een cheque zou hebben betaald aan Paul A., maar dit bleek achteraf een valse cheque te zijn. “Want geen enkele cheque is doorgegaan voor betaling”, zegt Brunswijk. Cetout is enkele keren gebeld om toch nog betalingen te doen, maar het bleef maar bij beloften elke keer, zegt Brunswijk.
Aangifte tegen Contout
Er is toen aangifte gedaan bij de inspecteur van politiepost Albina,
Vervolgens zou de Procureur Generaal toestemming hebben gegeven om de machines in beslag te nemen. Maar de politieagenten zouden volgens Brunswijk niet beschikken over genoeg vervoer om de machine op te halen. “Ik heb toen aangeboden om drie
Niet genoeg vervoer
De politie heeft toen opdracht gegeven om de machine terug te rijden. Na wat tegenstand zijn de sleutels van de graafmachine overhandigd aan de politie. “Paul A. heeft toen een graafmachine-operator gebeld en ingehuurd om de graafmachine terug te rijden. De machine is weggebracht, en in bewaring gesteld op het werkterrein van de operator die is ingehuurd door Paul A.. De agenten van politie post Albina zeiden geen plek te
De politie heeft Cetout vervolgens opgepakt en naar inspecteur Lim Hok Koen gebracht omdat de zaak bij hem loopt. “Ze hebben Cetout toen gebracht. Ik heb gebeld met de inspecteur toen en hij had toen aangegeven dat die man zou worden opgesloten, omdat die tweede graafmachine nog niet is gevonden.” Wat Brunswijk vooral niet kon begrijpen dat kort na zijn gesprek met de inspecteur hij vernomen heeft dat de man is vrijgelaten. “If you nak a man nanga blauw papiera (dus aangifte) hoe kan je hem dan vrijlaten?”
Brunswijk vermoedt dat Cetout
Klacht bij OPZ
Volgens Brunswijk zal zijn goede kennis Paul A. de zaak niet zo met rust laten, maar bij OPZ een klacht indienen tegen Lim Hok Koen. “Ik heb begrepen van Paul A. dat bepaalde stukken in het dossier niet terug te vinden zijn. Je kan
Tot nu toe weet men niet waar de tweede graafmachine is. Voor Brunswijk is het belangrijk dat mensen weten dat hij niks te maken heeft met de beschuldigingen. “Den man kari mi nen zomaar.” Op de vraag dat hij er zomaar bij wordt betrokken omdat hij ooit in 2014 in aanraking is gekomen met de politie voor het stelen van USD30.000 van zijn vader, is voor Brunswijk onzin. “Ja, ik heb
KEYNEWS
Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'
| snc.com | Door: Redactie




































