• woensdag 19 November 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Voorlopige verkiezingsuitslag in Nederland: dit is wat we weten

| snc.com | Door: Redactie

Om 04.53 uur was 97,7 procent van de stemmen geteld. Dit is de stand van zaken:

  • D66 en PVV staan allebei op 26 zetels en gaan nek-aan-nek in de strijd om de grootste partij te worden. Dat blijkt uit de nieuwste prognose van het ANP, die afwijkt van de eerdere voorspellingen en de exitpolls van Ipsos I&O.
  • D66 stijgt van 9 naar 26 zetels, een forse winst.
  • De PVV verliest fors: van 37 naar 26 zetels.
  • VVD verliest twee zetels en komt
    uit op 22 zetels, minder slecht dan de peilingen voorspelden.
  • CDA boekt winst, maar iets minder dan eerder gedacht: 18 zetels in plaats van 19.
  • Frans Timmermans is woensdagavond per direct teruggetreden als lijsttrekker van GroenLinks-PvdA, nadat de partij volgens de voorlopige prognose vijf zetels verliest en uitkomt op 20 zetels.
  • Een centrumrechtse coalitie van D66, VVD, CDA en JA21 komt met 75 zetels nét tekort voor een meerderheid.
  • Een coalitie “door het
    midden” met D66, VVD, GroenLinks-PvdA en CDA zou wél een ruime meerderheid hebben van 86 zetels.
  • In Amsterdam blijft GroenLinks-PvdA de grootste partij, ondanks verlies ten opzichte van twee jaar geleden.
  • D66 is de grootste in Rotterdam, Den Haag en Utrecht.
  • NSC lijkt haar volledige twintig zetels kwijt te raken en verdwijnt daarmee uit de Kamer. Volgens gegevens van Ipsos vormt het vertrek van NSC-kiezers een belangrijke bron van de groei van het CDA.
  • De opkomst ligt iets hoger dan in 2023:
  • 78,4 procent van de kiezers stemde, tegenover 77,8 procent twee jaar geleden.
Zetelverdeling Tweede Kamer nos

 

| snc.com | Door: Redactie