
VES uit zorgen over hoge kosten en gemiste lessen bij 50 jaar onafhankelijkheid
| snc.com | Door: Redactie
De Vereniging van Economisten in Suriname (VES) blikt kritisch terug op de viering van 50 jaar staatkundige onafhankelijkheid op 25 november. Hoewel het jubileum volgens de organisatie een moment is om te reflecteren en lessen te trekken uit het verleden, plaatst de VES vraagtekens bij de oplopende kosten van de festiviteiten. De begroting steeg van een aanvankelijke SRD 50 miljoen naar SRD 65 miljoen, terwijl het uiteindelijke bedrag volgens de VES vermoedelijk nog hoger uitvalt. De organisatie pleit daarom voor volledige transparantie, mede vanwege de slechte ervaringen rond Carifesta 2013.
In haar beschouwing benadrukt de VES dat Surinamers ondanks een geschiedenis van koloniale uitbuiting
Met het oog op de komende 50 jaar roept de VES op tot beter bestuur, sterke instituties en volledige transparantie, zeker nu vanaf 2028 de eerste inkomsten uit de olie- en gassector worden verwacht. Zonder goed beleid en eerlijke leiders vreest de organisatie dat de bevolking weinig zal profiteren van de toekomstige
Daarnaast waarschuwt de VES voor het mogelijke vertrek van het IMF-kantoor uit Suriname. Volgens de organisatie blijft IMF-begeleiding noodzakelijk om te voorkomen dat cruciale hervormingen worden uitgesteld of teruggedraaid. Een gebrek aan externe monitoring kan volgens de VES leiden tot aanhoudende economische onevenwichtigheden.
De organisatie vraagt zich af of ware ontwikkeling de komende jaren eindelijk realiteit wordt, of opnieuw een sprookje blijft voor de Surinaamse burger.
| snc.com | Door: Redactie

































