
TRUMP WIL LUXE 747 VAN QATAR ACCEPTEREN ALS TIJDELIJKE AIR FORCE ONE
| united news | Door: Redactie
Foto: Air Force One. | Bron: Luchtvaartnieuws.nl
De Amerikaanse president Donald Trump is van plan een luxe Boeing 747-8 van de koninklijke familie van Qatar te accepteren als tijdelijke Air Force One.
Dat schrijft persbureau Reuters. Het toestel, ter waarde van ongeveer 400 miljoen dollar, zou uiteindelijk worden overgedragen aan zijn presidentiële bibliotheek.
Trump bevestigde het plan op zijn platform Truth Social, waar hij kritiek leverde op Democraten die tegen het cadeau zijn. Democratische politici en ethiekexperts noemen het geschenk onethisch en mogelijk ongrondwettelijk, omdat buitenlandse giften zonder goedkeuring van het Congres verboden zijn.
Het Witte Huis benadrukt dat de overdracht, als die doorgaat,
Trump bezocht het toestel eerder dit jaar in Florida en zal Qatar binnenkort bezoeken, maar het vliegtuig wordt daar nog niet overhandigd.
Aanvulling op oude 747’s
Het Qatarese toestel zou als aanvulling gaan dienen op de twee antieke Boeing 747-200’s die nu als Air Force One vliegen. Deze hebben vanwege hun hoge leeftijd inmiddels veel onderhoud nodig. Ten opzichte van laatstgenoemde toestellen zal de Qatarese 747 een minder hoog beveiligingsniveau hebben en daardoor niet voor
De Amerikaanse overheid laat al jarenlang door Boeing twee andere 747-8’s ombouwen ter vervanging van de huidige Air Force One-toestellen. Dat project is echter vele jaren vertraagd, tot frustratie van Trump.
Zakenkrant The Wall Street Journal meldde een week geleden al dat voor de Qatarese 747 was gekozen als interimoplossing. Toen was nog niet duidelijk dat het om een gift gaat van Qatar.
REGIO
| united news | Door: Redactie