
Telefoon en internet politie Moengo plat door wanbetaling overheid
| snc.com | Door: Redactie
Bewoners van Moengo klagen dat de lokale politiepost al maanden onbereikbaar is via de vaste telefoonlijn. “Te wan sani e psa na Moengo. Un no man bel skowtu, fu kon bika a telefoon fu skowtu nai wooko. Te yu bel, a so so bezettoon yu e kisi. A no kan dat wan skowtu post no abi bereik,” aldus enkele inwoners tegenover Suriname Herald.
Volgens hen is het onbegrijpelijk dat de politiepost, die nog niet zo lang geleden officieel werd geopend, nu zonder telefoonlijn zit. Op donderdag 27 juli 2023 verrichtte ex-president Chandrikapersad Santokhi de opening van het nieuwe gebouw van het
De politie van Moengo bevestigt dat de telefoonlijn inderdaad is afgesloten. Dit zou het gevolg zijn van achterstallige betalingen van de overheid aan Telesur. Hierdoor kunnen bewoners geen meldingen doen via het bureau. Politieagenten zijn momenteel alleen bereikbaar via hun privételefoons. “Als mensen een
Door het afsluiten van de telefoonlijn is ook de internetverbinding weggevallen. Dit bemoeilijkt het politiewerk aanzienlijk. “We moeten alles via onze eigen telefoons en internet regelen, op eigen kosten en zonder vergoeding,” leggen de politiemensen uit.
Rapporten kunnen niet per e-mail worden verstuurd en online procedures zijn onmogelijk. De politie van Moengo benadrukt dat de situatie het functioneren van het bureau ernstig belemmert en de dienstverlening aan de gemeenschap onder druk zet.
| snc.com | Door: Redactie