• vrijdag 14 February 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Supermarkten na hercontrole kassasysteem opengesteld

| sun.sr | Door: Redactie

De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), heeft hercontrole werkzaamheden uitgevoerd bij supermarkten die werden gesloten omdat zij niet voorzien waren van een kassasysteem,een niet functionerend kassasysteem en waarbij bonnen in een niet verstaanbare taal werden uitgegeven. De ECD controles hebben plaatsgevonden op 22 en 23 januari 2025. 

Tijdens de hercontrole zijn de supermarkten weer opengesteld nadat is gebleken dat de supermarkten nu wel voorzien zijn van een kassasysteem conform de wet. 

De ECD heeft aan de Anton Drachtenweg no.176 supermarket YJ gesloten, omdat het kassasysteem niet in orde was. De ondernemer wist

dezelfde dag een kassasysteem conform de wet aan te schaffen en werd na de controle weer opengesteld. 

Er zijn verder ook klachten afgehandeld van de samenleving omtrent incomplete kassabonnen. Onderzoek heeft uitgewezen dat de supermarkten het kassasysteem nog aan het bijwerken zijn om producten zonder barcode in te voeren. (EZ)

| sun.sr | Door: Redactie