• zaterdag 22 February 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Regering wijzigt ontwerpwet grondenrechten en dient nota van wijziging in

| suriname herald | Door: Redactie

Tijdens een spoedvergadering van de regeringsraad is besloten om het ingediende ontwerp met betrekking tot grondenrechten te wijzigen. De aangepaste versie zal in de vorm van een nota van wijziging worden ingediend bij De Nationale Assemblee (DNA). Dit besluit is een belangrijke stap in de erkenning van de collectieve grondenrechten van inheemse en marron gemeenschappen.

Volgens de huidige wetgeving is de staat enkel verplicht rekening te houden met grondenrechten bij het uitgeven van concessies en andere rechten aan derden. De ontwerpwet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken, die momenteel in behandeling is bij DNA, heeft als doel deze collectieve rechten officieel

te erkennen. 

Op instructie van de regering heeft een informele Werkgroep Grondenrechten een nota van wijziging opgesteld, waarin inzichten van verschillende belanghebbenden zijn meegenomen. Het ontwerp heeft het karakter van een raamwet en bevat basisregels over verschillende aspecten, waaronder:

  • De verplichting om de traditionele woon- en leefwijze van Inheemse en Tribale volken wetenschappelijk vast te leggen;
  • De voorwaarden en procedures voor de aanvraag van collectieve grondenrechten;
  • De erkenning van het traditionele bestuurssysteem binnen de gemeenschappen;
  • De oprichting van een gemeenschapsfonds voor de ontwikkeling van lokale gemeenschappen.

Met deze wijziging wil de regering een concrete uitwerking geven aan het collectieve grondenrecht van inheemse en tribale volken op

hun traditioneel woon- en leefgebied. “De regering blijft zich inzetten voor de bescherming en waarborging van de grondenrechten van lokale gemeenschappen”, verklaarde de president.


Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'


| suriname herald | Door: Redactie