
Paramaribo enkele dagen zonder water
| times of suriname | Door: Redactie
PARAMARIBO – Groot-Paramaribo, Paramaribo-Noord en omliggende gebieden zullen vanaf woensdag verstoken zijn van water. Dit heeft de NV Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) bekendgemaakt. De gebieden zullen vanaf 08.00 uur geen water hebben, en mogelijk zal het pas na enkele dagen weer optimaal beschikbaar zijn.
De SWM meldde eind augustus dat er een groot lek in de ruwwaterverzamelleiding op haar productiestation te William Kraan (WK) Plein was ontdekt. Toen werd al aangegeven wat de impact op de watervoorziening zou zijn bij het uitvoeren van de herstelwerkzaamheden. Vanwege het uitschakelen van onder andere de pompputten zal er tijdelijk niet voldoende water kunnen worden geproduceerd en gepompt naar het distributienet, waardoor grote delen van Groot-Paramaribo en Paramaribo-Noord te maken zullen krijgen met lage waterdruk of geen water.
Woensdag zal de SWM de noodzakelijke werkzaamheden uitvoeren om het lek te verhelpen. Vanaf 08.00 uur zal er gewerkt worden, en naar schatting zullen de werkzaamheden ruim 10
De SWM doet een beroep op de samenleving, met name gebruikers in Groot-Paramaribo en Paramaribo-Noord, om het beschikbare water zoveel mogelijk voor essentiële doeleinden (zoals koken en drinken) te gebruiken en activiteiten waarvoor meer water nodig is (zoals het wassen van kleding of auto’s) te vermijden.
De SWM adviseert de bewoners van deze gebieden om op een veilige manier voldoende water op te slaan en biedt haar excuus aan voor het ongemak.
| times of suriname | Door: Redactie




































