• woensdag 26 March 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

PAKITTOW KOMT VAN KOUDE KERMIS THUIS| NDP HEEFT GEEN PLEK VOOR HEM OP KANDIDATENLIJST

| united news | Door: Redactie

Politiek activist Stephano ‘Pakittow’ Biervliet zal geen kandidaat zijn voor de Nationale Democratische Partij (NDP) bij de komende verkiezingen. Dit is opmerkelijk, aangezien hij op 22 februari met veel bombarie werd binnengehaald en gepresenteerd als een versterking voor de oppositiepartij.

Zijn aankomst per helikopter bij de partij werd breed uitgemeten, maar uiteindelijk kreeg hij toch geen plek op de kandidatenlijst.

Eerder liet hij weten niet eraan te twijfelen dat de NDP hem zou kandideren. Pakkitow komt met deze politieke klap van een koude kermis thuis. De NDP heeft donderdagavond haar DNA-kandidatenlijst officieel bekendgemaakt.

Tot voor kort was Pakittow nog lid van de politieke

partij PRO, waar hij zelfs een bestuursfunctie bekleedde. Zijn overstap naar de NDP is, naar eigen zeggen, ingegeven door zijn boosheid op president Chandrikapersad Santokhi, die hij verantwoordelijk houdt voor zijn veroordeling in verband met de gewelddadige protesten van 17 februari 2023. Tijdens die protesten werd onder meer het DNA-gebouw bekogeld met stenen. Ironisch genoeg voerde Biervliet in het verleden ook felle protesten tegen de toenmalige NDP-regering, de partij die hij nu juist actief promoot.


Volgens NDP-voorzitter Jennifer Geerlings-Simons hanteert de NDP een specifieke visie bij de samenstelling van de kandidatenlijst. Daarbij spelen multi-etniciteit, geografische spreiding, en een balans tussen

gender, leeftijd, ervaring en verjonging een belangrijke rol.

UNITEDNEWS

| united news | Door: Redactie