• zaterdag 10 October 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Orkaan Isaias legt bijna 72 procent Amerikaanse olieproductie in Golf van Mexico stil

Orkaan Isaias legt bijna 72 procent Amerikaanse olieproductie in Golf van Mexico stil

| suriname herald | Door: Redactie

Orkaan Isaias heeft de Amerikaanse olie-industrie in de Golf van Mexico zwaar getroffen. Bijna 72 procent van de offshore-olieproductie is uit voorzorg stilgelegd, terwijl ook ongeveer 59 procent van de aardgasproductie stilligt. Energiebedrijven hebben personeel van 129 productieplatforms geëvacueerd vanwege de naderende orkaan, die vrijdag is uitgegroeid tot een zware storm van categorie 3.

Volgens de Amerikaanse Marine Minerals Administration (MMA) is de dagelijkse olieproductie met ongeveer 1,46 miljoen vaten teruggebracht. Dat komt overeen met 71,51 procent van de offshoreproductie in de Golf van Mexico.

Ook de aardgasproductie is aanzienlijk teruggeschroefd. Ongeveer 1,26 miljard kubieke voet gas per dag wordt momenteel niet geproduceerd, wat neerkomt op 58,84 procent van de totale offshoreproductie in het gebied. De cijfers zijn gebaseerd op rapportages die energiebedrijven vrijdag bij de Amerikaanse toezichthouder hebben ingediend.

Personeel van 129 platforms geëvacueerd Uit voorzorg zijn werknemers van 129 productieplatforms geëvacueerd. Dat is bijna 35 procent van de

371 bemande productieplatforms in de Golf van Mexico. Daarnaast is personeel van acht boorinstallaties geëvacueerd en zijn twee verplaatsbare boorinstallaties tijdelijk uit hun werkgebied gehaald.

Grote energiebedrijven, waaronder Shell, Chevron en BP, hebben hun activiteiten op verschillende locaties beperkt of tijdelijk stilgelegd.

De maatregelen moeten voorkomen dat werknemers gevaar lopen wanneer de orkaan het gebied bereikt. Door de productie tijdig stil te leggen, proberen de bedrijven ook schade aan installaties en mogelijke veiligheidsincidenten te voorkomen.

Orkaan nadert Amerikaanse kust Isaias is uitgegroeid tot een orkaan van categorie 3 en nadert de Amerikaanse Golfkust. Vooral delen van Florida, Alabama en Mississippi bereiden zich voor op zware windstoten, hevige regenval en gevaarlijke overstromingen.

De Amerikaanse autoriteiten hebben inwoners van kwetsbare kustgebieden opgeroepen veiligheidsmaatregelen te treffen. Op verschillende plaatsen zijn evacuaties aangekondigd. Volgens het Amerikaanse National Hurricane Center kan de orkaan vrijdagavond of in de nacht naar zaterdag aan land komen.

Mogelijke gevolgen

voor olieprijzen De Golf van Mexico is een belangrijk productiegebied voor Amerikaanse olie en aardgas. De tijdelijke stillegging van bijna driekwart van de offshore-olieproductie betekent daardoor een aanzienlijke verstoring van het aanbod.

Naast de productieplatforms kunnen ook raffinaderijen langs de Amerikaanse Golfkust hinder ondervinden van de storm. Vooral langdurige stroomuitval en schade aan installaties kunnen de hervatting van de werkzaamheden vertragen.

Of de productiestop tot een verdere stijging van de internationale olieprijzen leidt, hangt onder meer af van de duur van de onderbreking en eventuele schade aan de energie-infrastructuur.

De MMA heeft aangegeven dat de installaties na het voorbijtrekken van de orkaan worden geïnspecteerd. Productie op onbeschadigde locaties kan daarna worden hervat. Bij beschadigde installaties kan het herstel langer duren.

| suriname herald | Door: Redactie