
Minister Ori zal campagnevoerende leerkrachten toch verzoeken om normaal les te geven in de ochtenduren
| waterkant | Door: Redactie
Leerkrachten en schoolleiders in Suriname die in verband met de aankomende verkiezingen op 25 mei op de DNA-, DR- en RR-kandidatenlijsten van politieke partijen staan, krijgen vanaf 25 maart ook vrijstelling om campagne te voeren.
Echter, door het reeds bestaande tekort aan onderwijsgevenden zal het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur in Suriname (MINOWC) de komende twee maanden enorme gaten moeten dichten.
“Het zal weer een probleem creëren in ons onderwijssysteem. Het wordt een vreselijk probleem voor ons door de afwezigheid van leerkrachten. We zullen een beroep op hen blijven doen om toch in de ochtenduren hun verantwoordelijkheid op de scholen op te pakken.
Want het is
Volgens de bewindsman wordt langzamerhand het derde kwartaal ingegaan, met in het vooruitzicht de so’s, examens en repetities. Er moet worden voorkomen dat er een enorme achterstand ontstaat in het leerproces.
784 ressortraadsleden (RR), 120 districtsraadsleden (DR) en 51 leden voor de Nationale Assemblée (DNA) zullen op 25 mei worden gekozen. Op 25 maart, de dag van de indiening van de kandidatenlijsten bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS), zullen meer dan 10.000 personen kandidaat worden gesteld voor DNA, RR en DR.
Alle landsdienaren die op de kandidatenlijsten staan, krijgen tot 26 mei verlof
Ori gaf verder aan dat het algemene tekort aan leerkrachten ontstaat vanwege het vertrek van deze onderwijsgevenden naar het bedrijfsleven of het buitenland. Nu zal er een stukje beleid worden ontwikkeld om die gaten op te vullen.
Aangezien de mensen niet voorhanden zijn, wordt geprobeerd via een zijinstroom trainingen aan te bieden, zodat deze leerkrachten de lessen kunnen verzorgen.
“Veel mensen vragen om minder vakken te geven. Wij rijden de fiets niet op dit ogenblik door vooraf te beginnen schreeuwen dat wij salarisverhogingen gaan hebben. Je bent in dienst van de overheid en je moet luisteren naar de werkgever. En de werkgever bepaalt welke taak je vervult. Je krijgt een salaris. Het is te gemakkelijk en te simpel om elke keer te roepen dat, omdat je extra vakken geeft, je dan extra salaris moet krijgen. Natuurlijk zal je moeten kijken naar incentives,” aldus de minister.
| waterkant | Door: Redactie