
Keith Lo Kioeng Shioe pakt zilver en brons bij UFC BJJ Open in Las Vegas
| suriname herald | Door: Redactie
De Surinaamse Brazilian Jiu-Jitsu-atleet Keith “The Amazon Warrior” Lo Kioeng Shioe heeft bij de UFC BJJ Open in Las Vegas twee podiumplaatsen veroverd. Hij pakte zilver in de No-Gi-divisie en brons in de Gi-divisie. De uitslag van de No-Gi-finale krijgt mogelijk nog een vervolg, omdat de Surinamer officieel om een herbeoordeling heeft gevraagd.
Lo Kioeng Shioe kende een overtuigende start in de No-Gi-competitie. In de kwartfinale versloeg hij Anthony Rached uit Libanon met 22-0. Ook in de halve finale was hij dominant. De Amerikaan Taylor Sedoo werd met 10-0 verslagen, waardoor Lo Kioeng Shioe zich plaatste voor de finale.
Daar stond hij tegenover de Amerikaan Austin Tormasi. Na vijf minuten werd het duel met 8-10 in het voordeel van Tormasi beslist. Daarmee eindigde Lo Kioeng Shioe als tweede en veroverde hij de zilveren medaille.
Herbeoordeling finale aangevraagd Na de finale heeft Lo Kioeng Shioe officieel gevraagd om de wedstrijd opnieuw
Volgens Lo Kioeng Shioe werden voor die actie en de daaropvolgende positie geen punten toegekend. Tijdens de wedstrijd kreeg hij bovendien een waarschuwing vanwege het mogelijke gebruik van een verboden techniek. De Surinaamse atleet stelt dat de Single Leg X-positie binnen de Adult-divisie is toegestaan, zolang geen sprake is van een verboden knee reap of illegale leg lock.
Hij heeft de organisatie daarom verzocht de wedstrijdbeelden, de beslissing op dat moment en de puntentoekenning opnieuw te bekijken. Het verzoek is nog in behandeling. Zolang geen definitief besluit is genomen, blijft de uitslag van 8-10 en daarmee de zilveren medaille van kracht.
Ook brons in Gi-divisie Ook in de Gi-divisie wist Lo Kioeng Shioe het podium te bereiken. In de halve finale
In de wedstrijd om de bronzen medaille was hij vervolgens met 12-2 te sterk voor Aman Haile uit Ethiopië. Met zilver in No-Gi en brons in Gi sluit Lo Kioeng Shioe de UFC BJJ Open in Las Vegas af met twee podiumplaatsen. Tegelijkertijd wacht hij nog op het officiële oordeel over zijn verzoek tot herbeoordeling van de No-Gi-finale.
| suriname herald | Door: Redactie



































