• dinsdag 25 March 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

INDIA GEEFT SURINAME GRATIS MACHINES VOOR ONTWIKKELING MARKOESATEELT

| united news | Door: Redactie

India heeft machines ter waarde van 1 miljoen Amerikaanse dollar naar Suriname gestuurd om de markoesa-industrie te ondersteunen.

De Indiase ambassade in Paramaribo maakt dit bekend via een bericht op X. “De ontwikkelingssamenwerking tussen India en Suriname blijft groeien,” aldus de Indiase ambassade in de uitgegeven verklaring.

Deze levering vloeit voort uit de besprekingen tussen de Indiase premier Narendra Modi en president Chandrikapersad Santokhi tijdens de tweede India-Caricom-top die op 21 november 2024 in Guyana is gehouden.

Tijdens deze ontmoeting bespraken de leiders de voortgang van de samenwerking tussen beide landen en onderzochten zij nieuwe mogelijkheden om de economische banden te versterken. Modi

en Santokhi vinden dat er meer samenwerking moet zijn uit naar op verschillende terreinen, waaronder defensie en veiligheid, handel en economie, landbouw, digitale initiatieven zoals UPI, ICT, gezondheidszorg, traditionele geneeskunde en farmaceutica, capaciteitsopbouw en culturele uitwisselingen.


De machines vormen niet de enige recente schenking van India aan Suriname. op 17 november 2024 leverde India een eerste partij van ongeveer 425 ton voedsel en andere eetbare goederen, bestemd voor het sociale welzijnsprogramma van de Surinaamse overheid. De distributie van deze donatie is inmiddels in volle gang. “India vervult zijn belofte om de regering van Suriname te ondersteunen door de levering van

voedselgranen en andere eetbare producten voor hun sociale welzijnsprogramma,” verklaarde Randhir Jaiswal, woordvoerder van het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken, destijds op x.

UNITEDNEWS

| united news | Door: Redactie