• woensdag 16 April 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Doktor Chander Mahabier benoemd  tot Commandeur in de ere orde van de Gele Ster

| snc.com | Door: Akhiel Mahabier

Den Haag – Op donderdag 10 april is de bekende chirurg, Dr. Chander Mahabier benoemd  tot Commandeur in de ere orde van de Gele Ster . Hij heeft deze onderscheiding ontvangen op de Surinaamse ambassade uit handen van ambassadeur Rajendre Khargi, in aanwezigheid van de minister van buitenlandse zaken, de heer Albert Ramdin.

Onvermoeibaar, ook na zijn pensioen

De ambassadeur prees Dr. Mahabier voor zijn grote staat van dienst met zijn onvermoeibare inzet voor de Surinaamse gemeenschap op het gebied van medische zorg. Dr. Mahabier, die  al  enkele jaren  in Nederland met pensioen is, is continu bezig geweest met de medische zorg

in Suriname. Van het helpen opzetten en coördineren van medische trainingen tot het zelf verrichten van complexe operaties in het Mungra Medische Centrum in zijn geboortedistrict Nickerie.

Dit jaar beleefde Nickerie  een medische primeur, namelijk een geslaagde knieprothese operatie, die tot stand is gekomen dankzij chirurgen uit het diaspora netwerk in Nederland en leden uit het diaspora die middels diverse fundraisingsactiviteiten geld hebben verzameld om deze ingreep mogelijk te maken. Dr. Mahabier maakt jaarlijks enkele maanden vrij om naar Suriname af te reizen voor het vrijwillig verlenen van medische diensten in Nickerie.

Materiaal voor het ziekenhuis

Dr. Mahabier heeft via zijn professionele netwerk

en contacten met diverse fondsen en maatschappelijke organisaties in Nederland continu gezorgd voor medisch materiaal voor het MMC ziekenhuis in Nickerie. Zo heeft hij in samenwerking met Stichting Vrienden van Nickerie en Stichting Kon Makandra ervoor gezorgd dat het MMC ziekenhuis een CTG-apparaat en een Tono-meter heeft ontvangen.

Sociëteit  Tagore

In Nederland is de heer Mahabier bestuurslid van Sociëteit Tagore, waar maandelijks diverse leden uit het diaspora bijl elkaar komen voor diverse activiteiten op het gebied van Kunst en Cultuur. De sociëteit vormt vaak ook de voedingsbodem voor ideeën en initiatieven gericht op hulpverlening in Suriname op diverse sociaal-maatschappelijke gebieden.

Eerder ook onderscheiden

Dr. Mahabier heeft in Nederland eerder al een Koninklijke onderscheiding ontvangen voor zijn bijzondere verdiensten, namelijk Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Op 10 april zijn naast  Dr. Mahabier ook andere prominenten leden uit het Surinaamse diaspora onderscheiden voor hun inzet  voor de Surinaamse gemeenschap in Nederland en Suriname.

| snc.com | Door: Akhiel Mahabier