
Derde helft WK 2026: Laatste tickets voor achtste finales in spannende slotdag
| starnieuws | Door: Redactie
De laatste drie plekken voor de achtste finales van het WK 2026 worden vrijdag, vandaag, beslist in een dag vol spanning en historie. Terwijl Argentinië, Australië, Kaapverdië, Colombia, Egypte en Ghana strijden om een vervolgplek, staan grootheden als Cristiano Ronaldo op het punt geschiedenis te schrijven en maken debutanten zich op voor memorabele ontmoetingen. Met de achtste finales in zicht stijgt de spanning, terwijl teams zowel hun verleden eren als hun toekomst smeden op het wereldtoneel.
Australië neemt het op
Spanje, Portugal en Zwitserland plaatsten zich donderdag al voor de achtste finales, waardoor er nog slechts drie plekken overblijven in de knock-outfase.
Speelschema vrijdag 3 juli
Australië – Egypte, Dallas Stadium om 15:00 uur
Argentinië – Kaapverdië, Miami Stadium, Florida om 19:00 uur
Colombia – Ghana, Kansas City Stadium, Missouri om 22:30 uur
Australië – Egypte
Australië en Egypte hebben elkaar op seniorenniveau slechts twee keer eerder ontmoet, met ieder één overwinning. De Socceroos wonnen hun eerste ontmoeting na strafschoppen (4-3) na een scoreloos gelijkspel tijdens de President's Cup van 1987, waarna Egypte de meest recente ontmoeting in 2010 met 3-0 won in een oefenwedstrijd.
Argentinië – Kaapverdië
Dit wordt de allereerste ontmoeting tussen Argentinië en Kaapverdië.
Kaapverdië schrijft ook geschiedenis. Het is pas de derde natie die tijdens zijn WK-debuut in de knock-outfase tegen de regerende wereldkampioen speelt, na Noorwegen (tegen Italië in 1938) en Ghana (tegen Brazilië in 2006).
Colombia – Ghana
Dit wordt de eerste ontmoeting ooit tussen Colombia en Ghana, met een plek in de achtste finales als inzet. Colombia heeft de laatste tijd succes tegen Afrikaanse tegenstanders op het WK: het won de laatste vier ontmoetingen, waaronder een 1-0 overwinning op Congo-Kinshasa in de groepsfase van dit toernooi. Opvallend is dat al die vier overwinningen met één doelpunt verschil werden behaald.
Ghana wacht nog op zijn eerste WK-overwinning tegen Zuid-Amerikaanse tegenstanders. De Black
Historisch gezien hebben beide landen niet veel tijd doorgebracht in de knock-outfase van het WK.
Twaalf teams:
Nu vier van de zes speeldagen van de 32e finales zijn afgerond, hebben twaalf teams zich geplaatst voor de achtste finales:
- Canada (versloeg Zuid-Afrika met 1-0)
- Brazilië (versloeg Japan met 2-1)
- Paraguay (versloeg Duitsland na strafschoppen na 1-1)
- Marokko (versloeg Nederland na strafschoppen na 1-1)
- Noorwegen (versloeg Ivoorkust met 2-1)
- Frankrijk (versloeg Zweden met 3-0)
- Mexico (versloeg Ecuador met 2-0)
- Engeland (versloeg Congo-Kinshasa met 2-1)
- Verenigde Staten (versloeg Bosnië en Herzegovina met 2-0)
- Spanje (versloeg Oostenrijk met 3-0)
- Portugal (versloeg Kroatië met 2-1)
- Zwitserland (versloeg Algerije met 2-0)
Uitgeschakelde teams tot nu toe:
Zuid-Afrika, Japan, Duitsland, Nederland, Ivoorkust, Zweden, Ecuador, Congo-Kinshasa, Bosnië en
Speelschema achtste finales
Zaterdag 4 juli
Canada – Marokko: 16:00 uur
Paraguay – Frankrijk: 18:00 uur
Zondag 5 juli
Brazilië – Noorwegen: 17:00 uur
Mexico – Engeland: 21:00 uur
Maandag 6 juli
Portugal – Spanje: 16:00 uur
Verenigde Staten – België: 21:00 uur
Dinsdag 7 juli
Winnaar Argentinië/Kaapverdië – Winnaar Australië/Egypte: 13:00 uur
Zwitserland – Winnaar Colombia/Ghana: 17:00 uur
Ronaldo schrijft knockout-geschiedenis
Cristiano Ronaldo schreef donderdag WK-geschiedenis door zijn allereerste doelpunt in de knock-outfase te maken, toen Portugal Kroatië met 2-1 versloeg en zich plaatste voor de achtste finales, waar Spanje de tegenstander is. De 41-jarige benutte in de 68e minuut een strafschop en werd daarmee de oudste speler die ooit scoorde in een WK-knockoutwedstrijd. Het was tevens zijn eerste doelpunt in de knock-outfase van het toernooi na zes WK-deelnames.
Invaller Gonçalo Ramos voltooide de comeback in de vierde minuut
Afrikaanse teams kampen met vroege uitschakeling
Afrika stuurde een recordaantal van negen landen naar de knock-outfase van het WK, maar de 32e finales bleken tot nu toe meedogenloos. Senegal, Zuid-Afrika, Congo-Kinshasa, Ivoorkust en Algerije zijn allemaal uitgeschakeld, waardoor Marokko vooralsnog de enige CAF-vertegenwoordiger is die de achtste finales heeft bereikt.
En als Mexico nu eens wint?
Mexico's spectaculaire weg naar de achtste finales heeft een golf van geloof onder supporters teweeggebracht, die één simpele zin hebben omarmd: "¿Y si sí?" ("En als het nu eens wél gebeurt?"). De slogan is
Toen het WK naderde, namen TikTok-gebruikers en voetbalfans het over als symbool van hoop, vaak in combinatie met emotionele hoogtepunten uit de Mexicaanse voetbalgeschiedenis. Veel video's bevatten Juan Gabriels iconische uitvoering van 'Hasta que te conocí' uit 1990 in het Palacio de Bellas Artes – een cultureel hoogtepunt dat symbool kwam te staan voor het idee dat barrières kunnen worden doorbroken. Voor veel fans is de boodschap simpel: als het onmogelijke eerder is gebeurd, waarom zou Mexico dan niet zijn eerste WK kunnen winnen?
Engeland vreest de Azteca-sfeer
Engeland overleefde een gespannen 2-1 overwinning op Congo-Kinshasa, maar de uitdaging tegen Mexico wordt heel anders. Na de sterke verdediging van Congo moeten de Three Lions nu het
Engels aanvoerder Harry Kane erkende de lastige taak: "Als je eenmaal in de knock-outfase zit, is de druk hoger en zijn de marges kleiner. Deze wedstrijd en de volgende zijn om verschillende redenen lastig, maar we zitten in het stadium van het toernooi waarin je resultaten moet zien te forceren."
De grote hoogte betekent dunnere lucht, lagere zuurstofniveaus en een snellere bal, wat vermoeidheid vergroot en ademhalen bemoeilijkt. Als Atlanta het uithoudingsvermogen van Engeland op de proef stelde, dan zou Mexico City weleens hun conditie kunnen testen.
| starnieuws | Door: Redactie




































