• zaterdag 21 June 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

CBvS neemt verantwoordelijkheid en regeert over de koers: “Geen reden tot paniek, SR

| snc.com | Door: Redactie

De Centrale Bank van Suriname (CBvS) roept op tot kalmte nu de wisselkoers opnieuw onrust veroorzaakt. Volgens Harry Dorinnie, directeur Monetaire Zaken, is er geen economische reden voor de recente koersstijging. “Wat we zien, is vooral speculatie en emotiegedreven gedrag,” zegt hij in gesprek met ATV.

Dorinnie benadrukt dat de SRD voor 90 procent gedekt is met valutareserves. “Dat is een sterke basis. Er is geen reden voor paniek,” aldus de topman.

De CBvS is primair verantwoordelijk voor het monetaire beleid en het stabiliseren van de wisselkoers, in samenwerking met het ministerie van Financiën en Planning. Dorinnie geeft aan dat de bank de situatie scherp monitort en doordachte

maatregelen voorbereidt om waar nodig in te grijpen.

Hij roept burgers op om niet massaal SRD’s om te zetten in dollars, omdat dit gedrag juist druk op de koers veroorzaakt. “De stabiliteit van onze munt hangt ook af van het vertrouwen en gedrag van de samenleving,” stelt hij.

De CBvS waarschuwt verder voor het verspreiden van geruchten of ongefundeerde berichten, die alleen maar extra onzekerheid creëren. “Samen kunnen we dit onder controle houden – maar dat vereist rust, vertrouwen en verantwoordelijk handelen,” aldus Dorinnie.

| snc.com | Door: Redactie