
Bewoners Brownsweg barricaderen weg
| suriname herald | Door: Redactie
De bewoners van de dorpen in Brownsweg zitten al maanden zonder schoon drinkwater. Dat is de reden waarom zij gisteren de weg hebben gebarricadeerd. “Wij kunnen niets doen, niet baden en ook geen ander huishoudelijk werk. Het is lastig voor ons om zo door het leven te gaan,” zegt kapitein Lambertus Waandels aan Suriname Herald. De bewoners hadden de weg gebarricadeerd om de aandacht van de autoriteiten te trekken.
De enige persoon die we nu willen zien, is de directeur van de Surinaamsche Waterleidingmaatschappij (SWM), Clifton Lienga. “We zitten met een waterprobleem. We hebben al vijf tot zes maanden geen druppel
Zij geven aan dat ze sinds de grote droogte geen druppel water uit de kraan hebben gehad. Er moet een gesprek komen met de SWM-directeur om te kijken hoe dit probleem opgelost kan worden. Bronwater is voor nu niet de oplossing. Wat er nu volgens de kapitein moet gebeuren, is het verbinden van het waterleidingnetwerk met het stuwmeer. Nu het water in het stuwmeer heel laag is,
“Het gesprek dat we willen, is dringend. Wij weten dat het water in het stuwmeer niet veilig is, maar het kan gebruikt worden voor andere doeleinden, zoals het wassen van kleren en vaten,” vindt de dignitaris. “Wanneer het heeft geregend, vangen we dat water op om te drinken.”
Anderen halen aan dat de overheid zo snel mogelijk met een oplossing moet komen. Brownsweg telt ongeveer acht dorpen, en al die dorpen zitten zonder schoon water. Er zijn zwangeren in de dorpen, en medewerkers van verschillende diensten die hun werk moeten doen, zitten ook met dat probleem. De protesteerders maakten duidelijk dat de overheid met een oplossing moet komen.
Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'
| suriname herald | Door: Redactie