• donderdag 13 March 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Belangengroep padieverbouwers krijgen ondersteuning van dc Gobardhan

| keynews.sr | Door: Redactie

De Vereniging Belangengroep Padieverbouwers Nickerie (VBPN), heeft maandag een kennismakingsbezoek gebracht aan districtscommissaris(dc) Senrita Gobardhan.

Bij dat bezoek is naast de kennismaking ook het doel van de vereniging, namelijk het opkomen voor de padieboeren van Nickerie besproken. Deze nieuwe vereniging, voorgezeten door Jagmohansingh Ashwien, bestaat uit 15 leden die uit de ressorten Nieuw-Nickerie, Westelijke Polders, Oostelijke Polders en Henarpolders komen.

Premesh Debi, secretaris van de groep, gaf aan dat zij openstaan voor een gesprek en bereid zijn om met een ieder te werken. De dc deelde de groep mee dat zij haar ondersteuning zal geven waar nodig, zolang er wordt gewerkt voor de

padieboeren van het district. Verder wenste zij de vereniging heel veel succes toe.

Padieboeren, die nog steeds niet gecompenseerd zijn, hebben middels een brief weer de aandacht gevraagd van president Chandrikapersad Santokhi. “De boeren wachten nog steeds op hun gelden”, staat in de brief.

Deze groep kwam eerder al op voor de padieboeren, toen heel wat rijstplanters na maanden geen compensatie hadden ontvangen. De belangengroep had een gesprek met het staatshoofd op het commissariaat over de uitkering van de schadecompensatie van de resterende groep boeren die eerder niets hadden ontvangen.

Tijdens dat onderhoud was ook minister Prahlad Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij

aanwezig. De boeren bereiden zich nu voor op de oogst en rekenen op een billijke padieprijs.


Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'


| keynews.sr | Door: Redactie