• dinsdag 14 July 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Afwisselend zonnig met later kans op regen- en onweersbuien

Afwisselend zonnig met later kans op regen- en onweersbuien

| starnieuws | Door: Redactie

Na een overwegend droge avond en nacht met wisselende bewolking en lichte heiigheid door Saharastof, begint de dag op de meeste plaatsen zonnig tot half bewolkt. In de loop van de middag neemt de kans op regen- en onweersbuien toe, vooral boven het binnenland. Later op de dag kunnen ook delen van de kuststrook, waaronder Paramaribo, Wanica en Commewijne, met een lokale bui te maken krijgen.

De maximumtemperatuur ligt rond 32°C, terwijl de gevoelstemperatuur door de hoge luchtvochtigheid kan oplopen tot
34 à 37°C. De wind waait overwegend uit oostelijke tot oost-noordoostelijke richting met snelheden van 10 tot 16 km/u. Tijdens onweersbuien zijn windstoten van 30 tot 35 km/u mogelijk.

De Meteorologische Dienst waarschuwt voor een matige kans op onweersbuien in de middag en avond. Plaatselijk kunnen deze gepaard gaan met bliksem, kortstondige hevige regenval en windstoten. Wie zich tijdens onweer buiten bevindt, wordt geadviseerd open terreinen en hoge bomen te vermijden.

Daarnaast blijft Saharaans stof aanwezig boven Suriname. Hierdoor kan de lucht wat heiig zijn en de luchtkwaliteit tijdelijk verslechteren, vooral voor mensen met luchtwegklachten. Ook in andere delen van het Caribisch gebied wordt momenteel melding gemaakt van Saharastof dat zorgt voor een lichte nevel en verminderde zichtbaarheid.


| starnieuws | Door: Redactie